Zamknij

RocKolekcje w Spichlerzu Polskiego Rocka

RocKolekcje w Spichlerzu Polskiego Rocka
  • piątek 14 października, 18:00
  • 14.10.2022
  • Spichlerz Polskiego Rocka
  • wstęp wolny
RocKolekcje to cykl wydarzeń nawiązujących  do autorskich audycji "Odkrywanie ameryki czyli kopalnia odkrywkowa muzyki" i "Nocny pociąg do źródeł  rocka" Hirka Ścigacza, emitowanych przez JaRadio Jarocin, którego był szefem muzycznym.

 

I tak, jak niegdyś z owego legendarnego radia,  teraz,  nie z radiowego studia, a ze Spichlerza Polskiego Rocka i mieszczącego się w nim klubu Kontrapunkt, z pasją prezentowane będą  płyty platynowe, złote, srebrne, a przede wszystkim czarne – winylowe. Płyty wielkie i małe, polskie i z wielkiego świata – nagrania wykonawców znanych i nieznanych.- Wehikuł czasu:  płyty ocalone od zapomnienia, nagrania ponadczasowe, ale i te najnowsze oczekujące na polubienie. Blues & country, folk, stary dobry rock’n’roll, chanson, alt rock, indie, southern rock, roots, brytyjska inwazja,  big beat, hard & heavy, zydeco, trad jazz i cały ten zgiełk… od ZZ Top po Adele. Mieszanka niepodobna do niczego, co kiedykolwiek słyszeliście! Now come to get a brew or coffee and chill out!

RocKolekcje miały swoją pierwszą edycję w listopadzie 2019 roku. Druga edycja odbyła się jesienią 2021 roku. Spichlerz Polskiego Rocka powraca z tym wyjątkowym wydarzeniem w roku 2022!!!

Przewodnikiem po fascynujących czasach rock’n’rollowego szaleństwa i nieśmiertelnych muzycznych evergreen’ów jest Hirek Ścigacz – dziennikarz muzyczny, koneser rasowych brzmień i niezapomniany głos z audycji jarocińskiego JaRadio. Na pierwsze spotkanie zapraszamy Was 18 lutego o godz. 18:00 do klubu Kontrapunkt. Kolejne odbędą się: 18 marca, 22 kwietnia, 20 maja; 17 czerwca; 16 września; 14 października; 18 listopada; 16 grudnia.

październik 2022


8.10 sobota
7 edycja Black Waves Fest

7 edycja Black Waves Fest

8 października 2022 

Czytaj więcej
14.10 piątek
RocKolekcje w Spichlerzu Polskiego Rocka

listopad 2022


18.11 piątek
RocKolekcje w Spichlerzu Polskiego Rocka
25.11 piątek
Alicja Majewska - "Żyć się chce"

grudzień 2022