Polecamy

Zamknij
Niespełna dwie godziny zajęło jarocińskim policjantom ustalenie i zatrzymanie mężczyzny, który uszkodził trzy samochody zaparkowane w podziemnym garażu na jednym z osiedli w Jarocinie. Podejrzany, obywatel Uzbekistanu, usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz kradzieży tablic rejestracyjnych. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Smutna wiadomość dotarła do mieszkańców powiatu jarocińskiego w niedzielne popołudnie. Szpital Powiatowy w Jarocinie poinformował w mediach społecznościowych o śmierci ojca prezes placówki, Beaty Walczak-Silińskiej. Dziś uroczystości pogrzebowe.
Rekordowym sukcesem zakończyła się IV edycja charytatywnego wydarzenia „Płyń z Misją: Filip, zobacz”. Organizatorzy podsumowali tegoroczną akcję, informując, że dzięki zaangażowaniu uczestników, partnerów i darczyńców udało się zebrać 51 202 zł. To o ponad 15 tys. zł więcej niż przed rokiem, kiedy podczas wydarzenia zebrano 35 880 zł.
Mieszkańcy gminy Jaraczewo informują o osobach, które odwiedzają domy i wypytują o piece oraz źródła ogrzewania. W związku z pojawiającymi się sygnałami Urząd Gminy Jaraczewo wydał oficjalny komunikat, w którym podkreśla, że obecnie nie prowadzi żadnych kontroli pieców ani źródeł ciepła.
Do zdarzenia drogowego doszło w poniedziałkowy wieczór na ul. Kościuszki w Kotlinie. Około godziny 19:10 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Na miejsce skierowano straż pożarną, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Już w najbliższy weekend, od 26 do 28 czerwca, Jaraczewo ponownie stanie się centrum muzyki, dobrej zabawy i rodzinnych atrakcji. Przed mieszkańcami oraz gośćmi trzy dni wypełnione koncertami znanych artystów, wydarzeniami plenerowymi i rozrywką dla całych rodzin. Tegoroczne Dni Ziemi Jaraczewskiej odbywają się pod patronatem medialnym portalu ejarocin.pl.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielny poranek, 21 czerwca, po godzinie 7:00 w Galewie w gminie Dobrzyca w powiecie pleszewskim. Samochód osobowy uderzył tam w ogrodzenie jednej z posesji. Na miejsce skierowano służby ratunkowe.
Jarocińscy policjanci zatrzymali 22-letnią mieszkankę gminy Jarocin, która w obszarze zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 71 km/h. Kobieta jechała przez Twardów z prędkością 121 km/h, mimo obowiązującego ograniczenia do 50 km/h. Kontrola zakończyła się wysokim mandatem, punktami karnymi oraz zatrzymaniem prawa jazdy.
Dwie dekady działalności świętował PUKS Antonio Jarocin. Jubileusz 20-lecia był okazją do wspólnego spotkania zawodników, trenerów, działaczy, rodziców oraz wszystkich osób, które przez lata współtworzyły historię klubu. Od 20 lat Antonio Jarocin rozwija młode piłkarskie talenty, ucząc nie tylko sportowych umiejętności, ale również współpracy, odpowiedzialności i zasad fair play.
W lesie przy ul. Niepodległości odbył się Jarociński Bieg Młodych Dębów 2026, który zgromadził liczne grono dzieci, młodzieży oraz ich rodziny. Uczestnicy rywalizowali na trasach dostosowanych do poszczególnych kategorii wiekowych – od przedszkolaków po uczniów szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie przebiegło w sportowej atmosferze, a leśne ścieżki stały się miejscem aktywnej zabawy, zdrowej rywalizacji i wspólnego spędzania czasu.
W sobotę, 20 czerwca, teren przy Młynie nad Lutynią oraz Sala Wiejska w Wilkowyi wypełniły się mieszkańcami, którzy wspólnie świętowali jedną z najbardziej klimatycznych imprez początku lata. Wydarzenie rozpoczęło się po południu i od pierwszych godzin przyciągało całe rodziny, oferując bogaty program oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.
Rynek w Jarocinie zamienił się w sobotę, 20 czerwca, w przestrzeń pełną ekologicznych inspiracji, warsztatów i rodzinnych atrakcji. Wydarzenie „EKO-logiczna Gmina Jarocin” zgromadziło mieszkańców zainteresowanych ochroną środowiska, ogrodnictwem oraz świadomym stylem życia. Przez cały dzień uczestnicy mogli korzystać z bogatego programu przygotowanego przez organizatorów.
Piłkarskie święto w Jarocinie przyciągnęło w sobotę setki uczestników i kibiców. Już od rana na obiektach Jarocin Sport rozgrywany był Turniej Dzieci i Młodzieży, w którym udział wzięły dziesiątki drużyn oraz setki młodych piłkarzy. Przez wiele godzin na boiskach nie brakowało sportowych emocji, rywalizacji w duchu fair play i pasji do futbolu.
W jarocińskim amfiteatrze odbyła się piąta edycja koncertu charytatywnego na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radlinie. Wydarzenie, zorganizowane przez Szkołę Muzyczną Yamaha, we współpracy z Fundacją Bliżej Domu oraz partnerami, po raz kolejny połączyło muzykę z pomocą dla czworonożnych podopiecznych schroniska.
W przyszłym tygodniu na terenie gminy Jarocin rozpoczną się prace związane z odnawianiem oznakowania poziomego na drogach. Odświeżone zostaną m.in. przejścia dla pieszych, linie rozdzielające pasy ruchu oraz inne oznaczenia wpływające na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.