Zamknij
REKLAMA
14:29, 14.09.2021
Współczesna moda na różnorodność, oryginalność i niebanalność daje nam nieograniczone możliwości w zakresie planowania, zagospodarowania i dekorowania przestrzeni. Żyjemy w czasach, w których nikogo nie dziwią wnętrza minimalistyczne, skromne, urządzone, w maksymalnie dwóch odcieniach, Jednocześnie tak samo akceptowalne są pomieszczenia pełne kolorów, złotych zdobień czy eklektycznych dodatków. Niezależnie od tego, na który z dominujących trendów wnętrzarskich się zdecydujemy, na pewno warto rozważyć odpowiedni dobór elementu, który zagwarantuje nam doskonałe uzupełnienie przestrzeni. To rolety okienne wewnętrzne materiałowe. Podpowiadamy, jakimi wskaźnikami się kierować dokonując ich wyboru i jakie tkaniny będą najlepsze dla określonego stylu.
14:04, 14.09.2021
Budowa własnego domu to spory wydatek, ale na rynku istnieje kilka rozwiązań, w które warto zainwestować, żeby móc zaoszczędzić w trakcie jego późniejszej eksploatacji. Możemy skorzystać z energooszczędnych sprzętów oraz oświetlenia, ale również urządzeń pozwalających na samodzielną produkcję energii elektrycznej, na przykład ze słońca. W dodatku rozwiązania te mogą bardzo estetycznie wyglądać na konstrukcji domu!
13:52, 14.09.2021
Klimatyzatory kojarzone są głównie z chłodzeniem pomieszczeń. Nie każdy wie, że mogą być używane przez cały rok, także zimą. Klimatyzator może pełnić również funkcję ogrzewania, osuszania oraz filtrowania powietrza.
14:32, 25.08.2021
Branża kominkowa w ciągu ostatnich kilkunastu lat przeszła sporą transformację. Osoby, które nie interesowały się ostatnio tematem ogrzewania z wykorzystaniem kominków, mogą zaskoczyć się szeroką ofertą, jaką można obecnie znaleźć w sklepach. Kominek jako centralne ogrzewanie to decyzja na lata. Mając to na uwadze, sprawdziliśmy różnice pomiędzy dostępnymi na rynku rozwiązaniami i wyjaśniamy podstawowe pojęcia z branży kominkowej, aby ułatwić zainteresowanym wejście w temat i wybór optymalnego rozwiązania.
14:16, 25.08.2021
Ceny mieszkań w dużych polskich miastach biją kolejne rekordy, sprawiając, że własne lokum staje się odległym marzeniem dla wielu Polaków. Trend ten może się jeszcze nasilić, gdyż potężnie rosną także ceny materiałów budowlanych. Może to wywindować ceny mieszkań na znacznie wyższe poziomy.
14:05, 25.08.2021
Gorączkowy ruch na budowach, wysokie ceny i mnóstwo chętnych do zakupu własnego lokum. Boom mieszkaniowy trwa w najlepsze. Deweloperzy prześcigają się w ofertach, inwestorów wciąż przybywa. Własne mieszkanie, to już nie tylko rodzinny azyl, ale coraz częściej sposób na zarobek.
17:04, 16.08.2021
Rozwiązania inteligentne trafiły do naszych domów już na dobre, jednak nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów w systemach smart home jest elektroniczne sterowanie ogrzewaniem, które bez przeszkód możemy stosować niezależnie od rodzaju ogrzewania, jakim dysponujemy. Jeżeli dodać do tego, że zapewniamy wówczas ekonomiczne ogrzewanie domu, warto w tym planie przewidzieć miejsce także na elektroniczne sterowanie kominkiem.
12:13, 16.08.2021
Firma Anwis, światowy lider w segmencie innowacyjnych technik osłonowych, otrzymała dwie nagrody w rankingu Budowlana Marka Roku 2021 w kategorii ?Rolety i Żaluzje Zewnętrzne?: Srebrny Champion Roku 2021 i Srebrna Budowlana Marka Roku 2021. Wyróżnienia w najbardziej obiektywnym i miarodajnym badaniu tego typu w Polsce, ocenianym przez grupy fachowców, stanowią dowód na to, że marka oferuje najwyższej jakości rozwiązania dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów.
09:49, 03.08.2021
Upały, szczególnie dotkliwie odczuwane tego lata, wpływają niekorzystnie na zdrowie. Obniżają koncentrację i prowadzą do spadku energii. Miesiące letnie, ze względu na wysokie stężenie pyłków w powietrzu, to także trudny czas dla alergików. Nawet pracując z domu lub biura, trudno całkowicie zabezpieczyć się przed przegrzaniem organizmu, działaniem szkodliwego promieniowania UV czy dostawaniem się pyłków do pomieszczenia.
16:41, 02.08.2021
Skutki sukcesywnego zanieczyszczania środowiska naturalnego, które postępują od rewolucji przemysłowej w XIX wieku, a swój najważniejszy zwrot miały wraz z rozpowszechnieniem wynalezionego przez Alexandra Parkersa plastiku, boleśnie odczuwamy do dziś. Bijące na alarm wyniki, ogłaszane przez naukowców, informują o stale pogarszającej się kondycji naszej planety, nie dają spokoju dużej części naszego społeczeństwa. Jak stworzyć przestrzeń bezpieczną, w której nie będziemy musieli martwić się o nasze zdrowie? Odpowiedzią może być rekuperacja.
16:35, 02.08.2021
Aż 75 proc. osób deklaruje, że w ich domach lub mieszkaniach znajduje się przedmiot, który wymaga naprawy lub montażu*. Jednocześnie nie każdy z nas posiada umiejętności i wiedzę, która pozwoli usunąć usterkę. Jakich fachowców najczęściej szukamy? I o czym należy pamiętać, jeśli decydujemy się na samodzielną naprawę?
12:28, 22.07.2021
Rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi: silnym wiatrem, wilgocią, zanieczyszczeniami i dostawaniem się owadów do pomieszczeń. Nowy system rolet SCREEN Anwis idealnie sprawdza się w otoczeniu domu i ogrodu, na oknach i dużych przeszkleniach. Szeroki wybór wzorów i rodzajów tkanin umożliwia dopasowanie estetyki do indywidualnego stylu.
19:18, 21.07.2021
Jak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Bricomarché, 73 proc. Polaków zdecydowało się w ostatnim czasie na przeprowadzenie prac remontowych. Na czym polegały? 72 proc. ankietowanych odświeżało ściany, a 59 proc. zmieniało wystrój wnętrza. Co piąty Polak planuje remont w najbliższym czasie. Lato to dobry okres by odświeżyć także wygląd swojego kominka. Jak obudować kominek by zyskał nowe oblicze? Podpowiadamy.
15:56, 20.06.2021
Wspaniałą oprawę dla miłych letnich chwil stworzy taras albo balkon zaaranżowany jako przedłużenie wnętrza. Dlaczego właśnie to rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? I jak osiągnąć najkorzystniejszy efekt? Zapytaliśmy o to projektantki i stylistki.
19:09, 17.06.2021
System rynnowy to bardzo istotny element domu, którego rola często bywa niedoceniana. Tymczasem prawidłowo działające orynnowanie pozwala uniknąć mieszkańcom wielu problemów. Dlatego warto regularnie kontrolować jego stan. W razie potrzeby naprawić, a w skrajnych przypadkach wymienić całą instalację.