Powiat Jarociński otrzymał 120 tys. zł dofinansowania w ramach rządowego programu #RazemBezpieczniej na lata 2025–2028. Środki zostaną przeznaczone na realizację zadania pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Jarocińskim”.
Projekt obejmuje budowę i modernizację przejść dla pieszych w dwóch newralgicznych lokalizacjach: w Chrzanie (gmina Żerków), w rejonie Szkoły Podstawowej, oraz w Jarocinie – przy ul. Bema, gdzie występuje intensywny ruch drogowy. Dzięki inwestycji przejścia zostaną wyposażone w dodatkowe oświetlenie, aktywne oznakowanie i rozwiązania poprawiające widoczność.
Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Nowoczesne rozwiązania infrastrukturalne mają nie tylko poprawić komfort poruszania się, ale także zminimalizować ryzyko wypadków na drogach powiatu jarocińskiego.
foto.: Powiat Jarociński
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ejarocin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz