Zamknij

W szpitalu działają tylko SOR i "wieczorynka"

18:53, 03.04.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Kolejne pięć osób zostało zakażone koronawirusem w powiecie krotoszyńskim. W sumie już u ponad 40 mieszkańców wykryto COVID-19. Wśród nich jest personel medyczny szpitala w Krotoszynie. Sanepid dzisiaj podjął decyzję o zamknięciu aż czterech oddziałów SPZOZ. Będą działały tylko SOR i „wieczorynka”.

 

Cztery pielęgniarki, salowa i sześciu pacjentów to osoby z powiatu krotoszyńskiego, u których w czwartek rano potwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa. Tylko dziś (do momentu publikacji tekstu) do grona zakażonych na terenie powiatu krotoszyńskiego dołączyło dziewięć  kolejnych osób. Wszystkie miały kontakt z zakażonymi.

Krotoszyński szpital informuje, że trwa dochodzenie epidemiologiczne mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z zakażeniem koronawirusem pacjentów i personelu lecznicy. Równocześnie zamykane są aż cztery oddziały szpitalne.

- Współpracując na bieżąco z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Krotoszynie, podejmujemy wszelkie możliwe działania mające na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Z tego powodu czasowo zawieszono działalność następujących oddziałów w Szpitalu przy ul. Mickiewicza 21 w Krotoszynie: Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Urazów Narządów Ruchu i Ortopedii Oddziału Chirurgicznego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologicznym Oddziału Wewnętrznego oraz Zakładu Opieki Paliatywnej i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, ul. Bolewskiego 14. O dalszym postępowaniu będziemy informować na bieżąco – przekazuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie.

W Szpitalu Powiatowym przy ul. Mickiewicza pracują wyłącznie: Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna tzw. „wieczorynka”. 

 

(AKTUALIZACJA, 5 kwietnia 21:50)

Jak podaje Radio Poznań, trwa ewakuacja osób zakażonych koronawirusem z Zakładów Opieki Paliatywnej i Opiekuńczo-Leczniczego w Krotoszynie. Są przewożeni specjalnymi karetkami na oddział zakaźny w Poznaniu. Wśród hospitalizowanych badania wykazały 17 wyników pozytywnych i jeden wynik ujemny. Nie ma jeszcze wyników pięciu testów. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz