Zamknij

Minister zdrowia ogłosił koniec epidemii COVID-19. Od kiedy?

12.26, 06.05.2022 źródło: Leszno24.pl Aktualizacja: 12.32, 06.05.2022
Skomentuj foto.: Ministerstwo Zdrowia
REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdecydował w piątek, 6 maja o zakończeniu stanu epidemii w Polsce. Podał konkretną datę.

 

Dziennie w Polsce odnotowuje się po kilkaset nowych zakażeń COVID-19. Większość z nich ma przebieg łagodny, bezobjawowy. W szpitalach jest obecnie około tysiąca osób zakażonych koronawirusem.

- Ta liczba spada, a lekarze informują, że to nie są ciężkie przypadki, a hospitalizacje są krótsze niż wcześniej. Sytuacja rozwija się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Trend spadkowy ma miejsce, zarówno w liczbie nowych zakażeń, jak też hospitalizacji. Na świecie nie ma obecnie żadnej mutacji, która byłaby alertowa - podkreślał Adam Niedzielski..

Jakie są prognozy?

Minister podkreślał, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy trendy spadkowe będą dominować.

- Powoli epidemia zmierza w kierunku endemii, czyli sytuacji, w której wirus jest cały czas w naszym otoczeniu, ale nie stanowi on już takiego zagrożenia dla życia społeczno-gospodarczego. Dlatego zdecydowałem, że od 16 maja stan epidemii przekształcony zostanie w stan zagrożenia epidemicznego. Czerwone światło zamieniamy na pomarańczowe. Nadal musimy być ostrożni, bo nadal tendencja spadkowa może się odwrócić. Do września na pewno stan zagrożenia epidemicznego się utrzyma. Co będzie dalej zależy od tego, jaka sytuacja będzie we wrześniu, po powrocie dzieci do szkół i dorosłych do pracy po wakacjach. Jesienią można się spodziewać wzrostu zakażeń - podkreślał Adam Niedzielski. 

Więc powrót do stanu epidemii jest możliwy.

Ważna sprawa jest taka, że nawet po 16 maja obowiązują maseczki w placówkach ochrony zdrowia.

(źródło: Leszno24.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%