Zamknij

Nowy rekord w koronawirusowych statystykach. Tym razem pozytywny. Aktualizacja mapy powiatów

11:55, 04.09.2020 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek Ministerstwo Zdrowia informowało o 612 nowych przypadkach, w środę o 595, we wtorek o 550, a w poniedziałek o 502. Dzisiaj dołożyło do tych liczb kolejne 691 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Ostatniej doby zmarło osiem osób. Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało mapę „żółtych” i „czerwonych” powiatów. Wśród nich jest jeden z Wielkopolski. 

 

Nowe przypadki - jak przekazał w piątek resort - pochodzą z województw: mazowieckiego (121), małopolskiego (120), wielkopolskiego (93), podkarpackiego (92), śląskiego (54), łódzkiego (43), pomorskiego (41), dolnośląskiego (27), lubelskiego (27), świętokrzyskiego (15), warmińsko-mazurskiego (15), lubuskiego (13), kujawsko-pomorskiego (11), opolskiego (9), podlaskiego (8) i z zachodniopomorskiego (2).

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 691 osób, najwięcej na Mazowszu i w Małopolsce. Łącznie zanotowano dotąd 69 tys. 820 przypadków. Ministerstwo Zdrowia podało, że ostatniej doby zmarło osiem osób zakażonych koronawirusem, w wieku od 58 do 95 lat. Do zgonów doszło w Poznaniu, Koszalinie, Chorzowie, Starachowicach i w Krakowie. Większość z nich miała choroby współistniejące.

- Ostatniej doby wyzdrowiało 1.227 osób. To największy dobowy przyrost ozdrowieńców od początku epidemii - podał resort.

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało też mapę „żółtych” i „czerwonych” powiatów. Na najnowszej liście powiatów w strefie czerwonej znalazły się: Nowy Sącz (woj. małopolskie), limanowski (woj. małopolskie) i pajęczyński (woj. łódzkie). W strefie żółtej są powiaty: nowosądecki (woj. małopolskie), łowicki (woj. łódzki), lipski (woj. mazowieckie), kolski (woj. wielkopolskie), konecki (woj. świętokrzyskie), przeworski (woj. podkarpackie) i kłobucki (woj. śląskie).

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust. W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz