Zamknij

Dodatkowe obostrzenia w 19 powiatach w związku z epidemią koronawirusa

09:49, 06.08.2020 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Na konferencji prasowej w siedzibie resortu zdrowia minister Łukasz Szumowski poinformował o planowanym wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń.

 

- Chcemy wprowadzić dodatkowe rygory w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń, m.in. w woj. wielkopolskim, małopolskim i łódzkim - poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Ministerstwo Zdrowia wprowadzi w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń - czerwony - jeśli liczba zachorowań na 10 tys. mieszkańców przekroczy 12 i żółty - w powiatach, gdzie wskaźnik na 10 tys. zachorowań mieści się w przedziale od 6 do 12. Większe, "czerwone" obostrzenia będą obowiązywały w powiatach: ostrzeszowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i wodzisławskim. Łagodniejsze, "żółte" rygory będą w powiatach: wieruszowskim, Jastrzębie Zdrój, jarosławskim, Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i Przemyślu.

Rygorom mają podlegać przede wszystkim wydarzenia sportowe, kulturalne, rozrywkowe oraz transport zbiorowy, organizacja wesel i imprez rodzinnych oraz obowiązek noszenia maseczek wszędzie, nie tylko w pomieszczeniach. W powiatach czerwonych w komunikacji zbiorowej będzie mogło podróżować tylko 50 proc. miejsc siedzących. Uroczystości rodzinne zostaną ograniczone do 50 osób w strefie czerwonej i do 100 osób w strefie żółtej. Wprowadzony zostanie również rejestr wydarzeń.

Wiceminister Janusz Cieszyński zapowiedział również aktualizację wskaźników dwa razy w tygodniu. Rozporządzenie ma zostać opublikowane jeszcze w czwartek, a obostrzenia powinny zacząć obowiązywać od soboty.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz