Zamknij

Mobilne centrum testów na COVID-19 zawita do Jarocina (AKTUALIZACJA)

20:15, 10.07.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Wielkopolski Urząd Wojewódzki
REKLAMA

Od trzech tygodni prawie codziennie informujemy o kolejnych mieszkańcach powiatu jarocińskiego zakażonych koronawirusem. Aktualnie z COVID-19 zmaga się 12 osób z naszego terenu. Nie dziwi więc decyzja wojewody wielkopolskiego. Łukasz Mikołajczyk postanowił, że do Jarocina zawita mobilny punkt pobrań wymazów do testów na koronawirusa. Badanie będzie bezpłatne.

 

Od 14 do 16 lipca w powiecie jarocińskim funkcjonował będzie mobilny punkt pobrań wymazów do testów na koronawirusa. Znajdzie się on na parkingu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie (ul. Franciszkańska 1). Centrum będzie czynne codziennie od 10:00 do 19:00. Zostanie podzielone na ścieżkę walk-thru (dla pieszych) oraz drive-thru (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta).

Badanie w mobilnym centrum będzie bezpłatne. Aby z niego skorzystać trzeba będzie zarejestrować się telefonicznie u pracownika Sanepidu, pod nr tel.: 61 65 68 075. Stanie się to możliwe już od poniedziałku. Z tzw. „wymazobusa” w Jarocinie będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy naszego powiatu oraz ościennych.  

- Niestety w naszym powiecie mamy ostatnio ognisko zakażeń, dlatego nasze reakcje muszą być natychmiastowe. Uruchamiamy centrum pobrań na terenie parkingu przy ZSP nr 1. Znamy potrzeby lokalnej społeczności, dlatego jeżeli chętnych będzie więcej, punkt pobrań zostanie na kolejne dni lub wyznaczony zostanie kolejny termin – mówi Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego.

Na badanie trzeba będzie zarezerwować około 10. minut. Wymazy na obecność COVID-19 pobiorą żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na placu wymazowym wyznaczonych będzie pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Pobrane próbki przekazane zostaną do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym.

 

(AKTUALIZACJA, 13 lipca, 10:10)

Aby skorzystać z darmowego testu na COVID-19 należy się zarejestrować. Tym zajmuje się Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, pod numerem telefonu: 61/656 – 80 – 75. Rejestracja odbywa się od poniedziałku do środy od 8:00 do 16:00.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%