Zamknij

Zmiana organizacji ruchu w centrum Żerkowa

12:26, 10.04.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Koronawirus spowolnił, ale nie zatrzymał życia. To toczy się dalej. Także samorządy pracują i wdrażają już dawno zaplanowane inicjatywy. Tak jest chociażby w Żerkowie. W centrum miasta zaczęła obowiązywać zmiana organizacji ruchu.

 

Kto bywa w Żerkowie wie, jaki jest tam problem z parkowaniem. Władze miasta wychodzą więc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. W celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i pieszego oraz zwiększenia liczby miejsc parkingowych w centrum Żerkowa podjęły działania mające na celu wprowadzenie usprawnień. Pierwszym krokiem jest zmiana organizacji ruchu aut przy Przedszkolu Publicznym w Żerkowie.

- Od 10 kwietnia 2020 roku łącznik ulic 700-lecia oraz Adama Mickiewicza będzie drogą jednokierunkową. Zmiana ta wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa rodziców oraz dzieci dowożonych do Przedszkola – czytamy w informacji prasowej Gminy Żerków.

O kolejnych etapach prac i nadchodzących zmianach władze gminy będą informowały na bieżąco. Zmiany obowiązujące od dziś zostały przedstawione na poniższej mapce. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz