Zamknij

Prawie 300 osób zginęło na polskich drogach

14:36, 24.02.2020 | PAP
REKLAMA
Skomentuj
foto.: PAP

Policyjna akcja o kryptonimie "Bezpieczne ferie" trwała od 10 stycznia do 23 lutego włącznie. W tym czasie policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach w całej Polsce. W znacznej mierze skupiały się na kontrolach autobusów oraz kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Policjanci kontrolowali również prędkość oraz trzeźwość kierowców.

 

Ze wstępnych danych przekazanych PAP przez Komendę Główną Policji wynika, że od początku rozpoczęcia przez policję działań związanych z feriami, na polskich drogach doszło do 2.899 wypadków, w których zginęło 291 osób, a 3.273 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali również ponad 10,5 tys. osób kierujących pod wpływem alkoholu.

Dla porównania, w czasie ubiegłorocznych ferii policja odnotowała 2.865 wypadków, w których zginęło 313 osób, a 3.388 osób zostało rannych. W tym roku, w stosunku do ubiegłorocznych ferii, nastąpił prawie 9 proc. wzrost osób zatrzymanych za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. W czasie ubiegłorocznych ferii liczba zatrzymanych kierujących po alkoholu była o 843 osoby mniejsza.

- Początek roku pokazuje, że Polacy nie przestali wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tempo wzrostu jest większe niż było w roku ubiegłym. - ocenia podinsp. Radosław Kobryś z KGP w rozmowie z PAP.

Policjanci zauważają również, że w ostatnich tygodniach Polacy jeżdżą z mniejszą prędkością.

Dwutygodniowe ferie zimowe odbyły się w czterech turach: od 11 do 26 stycznia wypoczywali uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Od 18 stycznia do 2 lutego - z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Od 25 stycznia do 9 lutego - z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, a od 8 do 23 lutego - z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.(PAP)

Autor: Marcin Chomiuk

mchom/ aj/

[ALERT]1582552221276[/ALERT]

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone