Zamknij

W Żerkowie kino "Za rogiem" (ZDJĘCIA)

15:55, 10.09.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Gmina Żerków
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Żerków już nie muszą planować wypadu do kina z wyprzedzeniem. Wsiadać w samochód czy autobus i jechać do Jarocina lub nawet do Poznania. Doczekali się własnego miejsca z dużym ekranem. Małe Kino Społecznościowe „Za rogiem” zostało otwarte w Żerkowie.

 

Na otwarciu kina pojawili się: Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, Jan Grzesiek, radny sejmiku, Ryszard Nawrocki, przedstawiciel Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego wraz z radnymi powiatowymi oraz gminnymi. Nie zabrakło też Grzegorza Molewskiego, czyli prezesa kina „Za rogiem”.

Nie było oficjalnego przecięcia wstęgi. Zamiast niego Marek Woźniak otworzył nowe miejsce na kulturalno-rozrywkowej mapie Żerkowa za pomocą klapsa filmowego. Następnie wyświetlony został film promocyjny pt. „Szwajcaria Żerkowska”. Zgromadzonym zaprezentowano także pokaz efektów dźwiękowych.

Ponad 320 tys. zł kosztowało powstanie Małego Kina Społecznościowego w Żerkowie. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Działanie 4.4 „Zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego”, Poddziałanie 4.4.1 „Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu”. Kwota dofinansowania to 140.692,00 zł.

Zdjęcia z otwarcia kina zobaczcie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz