Zamknij

środa, 11.09, godz. 17:00

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie

Bilety: wstęp wolny

W 2019 roku mija 100 lat istnienia Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie. Z tej okazji szkoła zaprasza absolwentów i wychowanków do uczestnictwa w Wielkim Zjeździe. Ten odbędzie się w sobotę, 14 września. Zanim nastąpi, z okazji jubileuszu zaplanowano wiele atrakcji. Także bezpłatne koncerty na rynku w Jarocinie.

Obchody 100-lecia liceum rozpoczną się już 11 września. O 17:00 otwarta zostanie wystawa jubileuszowa. W auli szkoły, o 17:30, koncert da Orkiestra Kameralna Moderato z Bydgoszczy.

12 września, z okazji 100-lecia najstarszego liceum w mieście, o 19:00 na rynku wystąpi zespół Kobranocka, który doskonale wpisuje się w rockową historię Jarocina. Czwartkowy koncert będzie główną atrakcją drugiego dnia obchodów, ale nie jedyną. Jako suport, od 18:00, będą grały zespoły złożone z uczniów I LO im. T. Kościuszki w Jarocinie: New Estate, Grana Śmietana i Senders.

Trzeci dzień obchodów – 13 września – uświetni występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zaplanowano go na 17:00 na jarocińskim rynku.

Uroczystości jubileuszowe „ogólniaka” zwieńczy Wielki Zjazd Absolwentów. 14 września od 8:00 w budynku szkoły będzie można odbierać materiały zjazdowe. O 10:00 odprawiona zostanie msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla, po której absolwenci przemaszerują ulicami miasta do budynku szkoły. Uroczystość jubileuszowa rozpocznie się o 12:00 w sali gimnastycznej LO. Wieczorem uczestnicy Zjazdu wezmą udział w Balu Absolwenta.


sobota29 lutego

niedziela1 marca

poniedziałek2 marca

wtorek3 marca

środa4 marca

czwartek5 marca

piątek6 marca

sobota7 marca

niedziela8 marca
© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone