Zamknij

REKLAMA
18:53, 26.02.2020
Poznaliśmy pierwsze szczegóły Jarocin Festiwal 2020. Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, ujawnił m.in. datę imprezy, ceny biletów, dyrektora artystycznego i część zespołów. Nie zapomniał też o tym, że w tym roku mija pół wieku od pierwszych Wielkopolskich Rytmów Młodych.
19:32, 25.02.2020
Andrzej Barański gościł w Jarocinie i Żerkowie. Pochodzący z Wilkowyi reżyser i autor scenariuszy blisko 60. filmów fabularnych i dokumentalnych powrócił do dobrze znanych mu miejsc. Wspominał dzieciństwo i pracę nad filmem pt. ?Nad rzeką, której nie ma?.
11:04, 21.02.2020
Ponad 16 tys. zł otrzymała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie. Pieniądze pochodzą z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z Funduszu Promocji Kultury. Dzięki nim w Jarocinie odbędzie się kolejna edycja "Bajkowego regału na nudę" - wyjątkowych zajęć dla dzieci.
16:50, 18.02.2020
Ania Wyszkoni wystąpiła w JOK Jarocin. Koncert miał miejsce w sobotę, 15 lutego. Był częścią najnowszej trasy wokalistki pt. "Czułość proszę". Bilety rozeszły się w zawrotnym tempie. Ci, którym udało się je zdobyć, uczestniczyli w dwugodzinnej uczcie muzycznej. Zobaczcie zdjęcia autorstwa Michała Pakulskiego z tego wydarzenia.
10:51, 16.02.2020
Jest reżyserem i autorem scenariuszy blisko 60 filmów fabularnych i dokumentalnych. Za scenariusz realizowanego w 1990 roku m. in. w Żerkowie i Brzóstkowie filmu pt. ?Nad rzeką, której nie ma? rok później odebrał nagrodę specjalną Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdańsk-Gdynia. W latach 50., jako nastolatek, bardzo często przebywał i mieszkał na plebanii w Wilkowyi. Reżyser Andrzej Barański będzie gościł w Jarocinie 20 lutego.
10:42, 14.02.2020
Dziś Walentynki, święto zakochanych. Kolorem wiodącym jest czerwień, a centra handlowe zalała fala serduszek. Ten jeden dzień w roku, podczas którego wszyscy mówią, a przynajmniej myślą, o miłości. Także w Jarocinie. Dlatego też nie ma się co dziwić, że właśnie dziś poznajemy historię pewnej miłości. Z Kamienicą Kultury w tle.
17:23, 11.02.2020
Rok temu huczna impreza urodzinowa odbyła się w JOK Jarocin. Podczas biesiady świętowano 150. urodziny mjr. Zbigniewa hr. Ostroróg-Gorzeńskiego. Po roku już nikt w Jarocinie nie pamięta o Druhu Komendancie? Nic bardziej mylnego! W najbliższą niedzielę w mieście odbędą się jego 151. urodziny. Tym razem w Parku im. mjr. Zbigniewa hr. Ostroróg-Gorzeńskiego. Uczczona zostanie też 101. rocznica zakończenia Powstania Wielkopolskiego.
12:59, 11.02.2020
Były art-rockowe warsztaty, zajęcia animacyjne i questy edukacyjne. Z zimowej oferty edukacyjnej Spichlerza skorzystało w czasie ferii blisko 250 uczestników. Największą popularnością cieszyły się art-rockowe warsztaty, w czasie których uczniowie ozdabiali płyty winylowe motywami inspirowanymi muzyką, a także tworzyli przypinki oraz muzyczne ozdoby z zimnej porcelany. Najmłodsi uczestnicy skorzystali z oferty muzycznych zajęć animacyjnych, a nieco starsi rozwiązywali zadania ?Spichlerzowego Questingu Edukacyjnego?.
17:49, 09.02.2020
Uczestnicy ferii bibliotecznych zostali wprowadzeni w świat programowania i kodowania za pomocą robotów Scotie Go! oraz Photona. Świetnym sposobem na kodowanie okazały się kubeczki oraz koraliki Pyssa, z których powstały kolorowe serduszka. Na kolejnym spotkaniu dzieci zaproszono do przestrzennej gry w ?statki? oraz urządzono pokaz magicznych kolorowanek 3D z aplikacją Quiver. W następnych dniach królowały gry planszowe, zagadki logiczne tj. puzzle i memory - homonimy oraz rysowanie i pisanie na talerzyku trzymanym na głowie. W drugim tygodniu ferii zajęcia odbywały się w Bibliotece Głównej z Oddziałem dla Dzieci.
18:00, 08.02.2020
Ostatnie dwa dni ferii były okazją do odwiedzenia jarocińskiego batalionu i zapoznania się ze specyfiką żołnierskiej służby. Liczne grono przybyłych gości odwiedziło salę tradycji. Chętni oddali strzał z broni z wykorzystaniem urządzenia treningowego oraz podziwiali sprzęt saperski, pojazdy kołowe czy sprzęt lotniskowy. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć projekcję bajek oraz kolorować obrazki przedstawiające ?wojsko na wesoło?. W akcji promocyjnej 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk wspomogli przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu, którzy informowali o zasadach naboru do różnych form służby wojskowej.
15:12, 03.02.2020
Blisko 150 uczestników. Tylu w pierwszym tygodniu ferii skorzystało z oferty spędzania wolnego czasu w muzycznej atmosferze Spichlerza Polskiego Rocka. Co robili?
14:29, 02.02.2020
Pierwszy tydzień ferii w bibliotekach upłynął pod znakiem gier. Z planszówek największym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się: Dixit, Dooble, Uga Buga i 5 sekund. Był też powrót do dzieciństwa dziadków oraz rodziców i stare zabawy ?spod trzepaka?, gra w kapsle czy statki. Nie zabrakło programowania i kodowania z robotami Scotie Go! Były również spotkania z książkami i teatrem ? według własnego scenariusza i z łyżeczkowymi postaciami, a także zajęcia rękodzielnicze, podczas których dzieci szyły m.in. serduszkowe zakładki, kolorowymi nitkami ozdabiały stare puszki, czy szyły woreczki na zakupy. Przed uczniami drugi, równie aktywny tydzień ferii w bibliotekach na terenie Jarocina i gminy.
14:20, 01.02.2020
Zmieniły się godziny otwarcia Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Nowy harmonogram obowiązuje od dzisiaj. Jest związany z przenosinami siedziby muzeum z ratusza do Pałacu Radolińskich.
11:10, 31.01.2020
31 stycznia przypada 70. rocznica śmierci Heleny Moszczeńskiej. Dawnej właścicielki majątku w Golinie, działaczki społecznej podczas Powstania Wielkopolskiego, czy wreszcie wielkiej miłośniczki i propagatorki nasnuwanego haftu zwanego inaczej snutkowym, z którego Golina słynie nie tylko w całej Polsce. Na początku tego roku Szkoła Podstawowa w Golinie rozpoczęła przygotowania do nadania placówce imienia właśnie Heleny Moszczeńskiej.
15:00, 26.01.2020
Przed uczniami dwa tygodnie wolne od nauki. Nie wszyscy wyjadą na zimowiska, a już na pewno nie na całe czternaście dni ferii. Co robić, aby się nie zanudzić w domu lub ? szczególnie w przypadku najmłodszych ? nie zamęczyć swoją osobą opiekunów? Z pomocą przychodzi Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie.
© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone