W środę, 22 kwietnia 2026 roku, zmarło dwóch współbraci z jarocińskiej wspólnoty Franciszkanów – o. Modest Zdzisław Wieczorek OFM oraz br. Baltazar Bartłomiej Walkiewicz OFM. Jak podkreślają zakonnicy, obaj duchowni byli ze sobą silnie związani i często spędzali czas razem, m.in. podczas wspólnych spacerów. Ich odejście tego samego dnia określane jest przez wspólnotę jako szczególnie poruszające.
O. Modest Wieczorek miał 81 lat, w zakonie przeżył 64 lata, a w kapłaństwie 56 lat. Br. Baltazar Walkiewicz zmarł w wieku 41 lat, z czego 11 lat spędził w zakonie. W pamięci parafian zapisał się m.in. jako osoba posługująca na furcie klasztornej oraz opiekująca się chorymi kapłanami w infirmerii.
Informację o ich śmierci przekazali Bracia Mniejsi z Jarocina w mediach społecznościowych, prosząc jednocześnie o modlitwę w intencji zmarłych.
- Siostra śmierć. Z przykrością informujemy, że wczoraj, 22 kwietnia 2026 r., zmarło dwóch naszych współbraci… – czytamy w komunikacie opublikowanym przez jarocińskich Franciszkanów.
Zakonników pożegnała również Prowincja św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych, podkreślając ich posługę i powierzając ich Bożemu miłosierdziu.
Na ten moment nie podano jeszcze szczegółów dotyczących uroczystości pogrzebowych. Informacje w tej sprawie mają zostać przekazane w najbliższym czasie.
- Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen – zakończono jeden z komunikatów.
::obituary{"type":"encouragement"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ejarocin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz