Zamknij
źródło: Practum Consulting

Fasada ozdobą domu. Jak o nią zadbać?

15.17, 31.05.2022

Fasada ozdobą domu. Jak o nią zadbać?

Schludna elewacja to przyciągająca wzrok ozdoba każdego budynku. Niestety, zmienne czynniki pogodowe oraz zewnętrzne zanieczyszczenia mogą niekorzystnie wpływać na jej kondycję. Dlatego zawczasu warto zadbać o jej estetykę, by stanowiła atrakcyjną wizytówkę domu.

 

Oddziaływanie wilgoci czy słońca, a także osadzające się na jej powierzchni zanieczyszczenia sprawiają, że fasada z czasem niszczeje odbierając urok przydomowej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem będzie odnowienie elewacji odporną na warunki atmosferyczne farbą fasadową. Zapewni ona nie tylko długotrwały efekt dekoracyjny, ale i piękne wykończenie w wymarzonym kolorze.

Klasyczna biel i szarości to modny duet, który świetnie sprawdzi się na elewacjach współczesnych domów. Kontrastowe kolory i geometryczna bryła budynku będą ujmować jednocześnie prostotą i elegancją. Ciekawym pomysłem będzie pokrycie w całości grafitowym kolorem większego fragmentu fasady, np. wysuniętego garażu, co zaakcentuje nowoczesny charakter domu.

Na tle bujnej zieleni wyjątkowo efektownie będzie prezentować się dom w kremowych barwach. W promieniach słońca delikatny ecru na elewacyjnej ścianie jeszcze bardziej zyska na lekkości i wdzięku. Ciemnoszary dach, a także ramy okien i drzwi w korespondujących tonach dodadzą całości wyrazu i podkreślą wysmakowany styl przestrzeni.


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%