Zamknij
źródło: Newseria Biznes

Ogrodzenie z montażem. Wszystko, co warto o nim wiedzieć

14.43, 21.04.2022

Ogrodzenie z montażem. Wszystko, co warto o nim wiedzieć

Wybierając ogrodzenie, oprócz dopasowania jego designu i sprawdzenia jakości wykonania, powinniśmy zadbać o profesjonalny montaż. Tylko wtedy będziemy pewni, że przegroda posłuży nam przez długie lata.

 

Stawiając ogrodzenie, chcemy, aby było ono piękne i trwałe. Nie zawsze udaje się te wymagania spełnić, szczególnie, że o otoczeniu posesji myślimy przeważnie na końcu realizowania inwestycji. Chcąc oszczędzić, niektórzy decydują się na gotowe rozwiązania dostępne w hipermarketach budowlanych.

Choć klienci zastanawiający się nad zakupem ogrodzenia często w pierwszej kolejności kierują się jego wyglądem, warto pamiętać, że powinno być ono nie tylko piękne, ale też trwałe i funkcjonalneInwestorzy przed wszystkim zwracają uwagę na formę i kolory, dopasowując je do architektury domu, ale często też kierują się własnymi wyobrażeniami „idealnego ogrodzenia”. Oczywiście kwestie estetyki są bardzo ważne, w końcu ogrodzenie stanowi niejako wizytówkę całej posesji. Nie można się ograniczać tylko do tego, czy się nam ono podoba – stwierdza Małgorzata Podemska, menadżer ds. rozwoju rynku w firmie Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

Każdego dnia będziemy korzystali z furki i bramy, a forma przęseł oraz zastosowane zabezpieczenia będą wpływać na poczucie prywatności i bezpieczeństwa. 

Kolejnym ważnym aspektem jest jakość produktu. To istotne, aby dokładnie sprawdzić wszelkie dostępne informacje dotyczące zarówno wykorzystanych materiałów, jak i procesu produkcji.

Zwróćmy uwagę na sposób zabezpieczenia antykorozyjnego. Sprawdzonym rozwiązaniem jest systemu Duplex. To doskonała metoda przeciwdziałania rdzy, polegająca na nałożeniu na ogniową powłokę cynkową specjalnej powłoki malarskiej – podpowiada ekspertka z firmy Plast-Met.

Duplex chroni cynk przed utlenianiem, przedłuża jego żywotność, stabilizuje kolor i zapewnia wysoką wytrzymałość mechaniczną.

Dla świadomych konsumentów znaczenie będą miały także względy ekologiczne. Renomowani producenci zachowują transparentność w kwestii procesu produkcji i kładą nacisk na wprowadzanie rozwiązań minimalizujących szkodliwy wpływ na środowisko.  

W przypadku produkcji Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych stosujemy tzw. metodę przenikania, dzięki czemu zmniejszamy liczbę wymaganych spawań i minimalizujemy ilości niebezpiecznych dla środowiska odpadów. Nie wykorzystujemy też szkodliwych chemikaliów i półproduktów, które wymagałyby utylizacji – wyjaśnia Małgorzata Podemska.

Kompleksowość to kolejny ważny aspekt przy zakupie ogrodzenia. Decydując się na przypadkowych producentów czy hipermarkety często nie mamy możliwości skompletowania całości systemu o jednolitej formie.

Ogrodzenie to nie tylko przęsła i słupki. Równie ważnymi elementami są furtka, brama, a do tego dedykowane systemy automatyki, jak również takie elementy dodatkowe jak domofon i skrzynka na listy – zwraca uwagę specjalistka.

Dla wygody i pewności, że wszystko będzie do siebie pasowało, dobrze jest zamówić wszystko w jednym miejscu.

Załóżmy, że system ogrodzeniowy został wybrany. Co dalej? Pozostaje kwestia montażu. Najlepiej zaufać wyszkolonej ekipie monterskiej specjalizującej się w takich zadaniach. Jeśli zdecydujemy się na jej usługi, w cenie otrzymamy też pomiar.

Specjaliści przyjeżdżają na posesję i dokładnie mierzą teren, biorąc pod uwagę wszelkie spadki. Dopiero na tej podstawie zamawiane są elementy ogrodzenia, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie pasowało. Wyszkolona ekipa zajmuje się całym montażem począwszy od odwiertów i betonowania, przez montaż przęseł i słupków, kończąc na instalacji automatyki i lamp – tłumaczy Małgorzata Podemska z Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

Zadaniem inwestora jest jedynie złożyć zamówienie i uczestniczyć w odbiorze. Potem może liczyć na fachowe doradztwo i w razie konieczności – pomoc techniczną.


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%