Zamknij

Powiat sąsiadujący z jarocińskim (nadal) w żółtej strefie

18:33, 17.09.2020 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Do 11. z trzech wzrosła liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami w związku z epidemią. Tydzień temu żaden z powiatów nie znalazł się w strefie czerwonej.

 

W czerwonej strefie znalazły się trzy powiaty: bytowski, kluczborski i milicki. W żółtej jest osiem powiatów: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki, kielecki i kartuski. To sześć nowych powiatów: nowotarski, myślenicki (woj. małopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), głubczycki (woj. opolskie), kielecki (woj. świętokrzyskie), kartuski (woj. pomorskie). Dwa powiaty: tatrzański (woj. małopolskie) oraz gostyński (woj. wielkopolskim) utrzymano w żółtej strefie. Zniknął z niej limanowski (woj. małopolskie).

- W strefie alertu, czyli na progu kwalifikacji, znajduje się kilka powiatów np. augustowski (woj.podlaskie). Obserwujemy też dość dużą dynamikę zakażeń w powiecie olkuskim (woj. małopolskie), trzebnickim (woj. dolnośląskie), opolskim (woj. lubelskie), ostrowskim (woj. wielkopolskie) i tucholskim (woj. kujawsko-pomorskie) - wylicza Waldemar Kraska, wiceszef Ministerstwa Zdrowia.

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14. dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50., z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób - jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz