Zamknij

Nie żyje mężczyzna zakażony koronawirusem. Był pracownikiem Starostwa Powiatowego w Jarocinie (AKTUALIZACJA)

16:39, 03.09.2020 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

Nie żyje 58-letni mężczyzna z powiatu jarocińskiego zakażony koronawirusem. Z chorobą walczył ponad trzy tygodnie. Jego stan od początku lekarze określali jako ciężki. Był pracownikiem Starostwa Powiatowego w Jarocinie

 

W statystykach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczących nowych i potwierdzonych testów na COVID-19 58-latek z naszego powiatu znalazł się w poniedziałek, 17 sierpnia. Już wtedy informowano, że mężczyzna przebywa we Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Mieszkał w Witaszycach. Był jednym z dwóch zakażonych pracowników Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Zajmował stanowisko podinspektora i zajmował się m.in. kontrolą.

- Niestety u naszego pracownika ta choroba przebiega bardzo ostro i bardzo niebezpiecznie. (…) Codziennie sprawdzamy jego stan zdrowia. Pacjent nie może sam go podawać, ale (jego stan zdrowia - przyp. red.) jest nam podawany. (…) Ta choroba – niektórym by się wydawało, (że – przyp. red.) przebiegająca jak grypa – powoduje bezdech i problemy z dostawą tlenu, a one źle wpływają na inne choroby. U naszego pracownika np. na nadciśnienie – mówiła Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego, podczas ostatniego posiedzenia powiatowej Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych.

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Jarocinie pojawiły się kondolencje. Rodzinie oraz bliskim zmarłego składają je członkowie Zarządu Powiatu i pracownicy starostwa. 58-latek jest czwartą ofiarą koronawirusa w powiecie jarocińskim. Trzy zmarły w pierwszych dniach kwietnia. To dwie kobiety i mężczyzna.  

 

(AKTUALIZACJA, 4 września, 11:30)

Wielkopolski Urząd Wojewódzki dziś poinformował o śmierci 58-latka z powiatu jarocińskiego. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz