Zamknij

Nowy dobowy rekord zakażeń koronawirusem

11:50, 31.07.2020 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

615 zachorowań na koronawirusa - wczorajszy dobowy rekord nowych i potwierdzonych przypadków Sars-COV-2 od początku epidemii w Polsce nie długo dzierżył palmę pierwszeństwa. Musiał ją oddać już po 24 godzinach. Przebiły go dzisiejsze statystyki ujawnione przez Ministerstwo Zdrowia. Wykazano w ich jeszcze więcej zakażeń w ciągu doby. Padł nowy rekord. 

 

- Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 657 osób - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

To najwyższa liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby od początku epidemii. W sumie odnotowano ponad 45,6 tys. przypadków. Dotyczą one: 227 osób z województwa śląskiego,  104 osób z województwa mazowieckiego, 77 osób z województwa małopolskiego, 59 osób z województwa wielkopolskiego, 35 osób z województwa dolnośląskiego, 30 osób z województwa łódzkiego, 28 osób z województwa podkarpackiego, 20 osób z województwa lubelskiego, 17 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 15 osób z województwa pomorskiego, 13 osób z województwa opolskiego, 11 osób z województwa lubuskiego, dziewięciu osób z województwa warmińsko-mazurskiego, sześciu osób z województwa podlaskiego, czterech osób z wojewóztwa zachodniopomorskiego i dwóch osób z województwa świętokrzyskiego.

Resort przekazał, że zmarło kolejne siedem osób w wieku od 59 do 91 lat.

- Zgony miały miejsce m.in. w Radomiu i Krakowie. Większość zmarłych osób miała choroby współistniejące - wskazało Ministerstwo Zdrowia.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce to 45.688. 1.716 zgonów i 33.987 ozdrowień. 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz