Zamknij

Z oddaniem i wielkim zaangażowaniem ratował ludzkie życie i bezinteresownie pomagał innym. Teraz sam potrzebuje pomocy

11.29, 15.09.2022 N.P
Skomentuj foto.: Ochotnicza Straż Pożarna w Jarocinie
REKLAMA

Jarociński strażak Maciej Kaliszak przez wiele lat z oddaniem i wielkim zaangażowaniem ratował ludzkie życie i bezinteresownie pomagał innym. Teraz sam potrzebuje wsparcia. W łatwy sposób można mu pomóc.

 

Maciej Kaliszak przez ponad 25 pełnił służbę w Państwowej Straży Pożarnej. W wolnym czasie  udzielał się jako ochotnik w jednostce OSP w Jarocinie. Wielokrotnie był wyróżniany i odznaczany. Ceniony fachowiec pożarnictwa o wszechstronnych zainteresowaniach zawsze chętnie dzielił się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi.

Wychowawca kilku roczników klas o profilu pożarniczym oraz trener Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych codziennie uświadamiał innym, że bez względu na wszystko warto walczyć o swoje marzenia oraz nieść pomoc innym. Zawsze podchodził z otwartym sercem zarówno do młodych adeptów jak i weteranów pożarnictwa.

Miał wiele planów, ale zostały one pokrzyżowane 27 czerwca - tego dnia doszło u niego do zatrzymania krążenia. Po blisko dwóch miesiącach pobytu na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Jarocinie stan Macieja na tyle się polepszył, że możliwe było przetransportowanie go do Specjalistycznego Instytutu Neurorehabilitacji i rozpoczęcie pierwszego etapu walki o powrót do zdrowia.

Maciej nie poddaje się, ale potrzebuje naszej pomocy. Przewiduje się, że rehabilitacja to będzie żmudny i długi proces, a koszty pobytu w specjalistycznym ośrodku są bardzo wysokie - 30 000 zł miesięcznie.

JAK MOŻNA POMÓC JAROCIŃSKIEMU STRAŻAKOWI? 

Zbiórka na rzecz Macieja prowadzona jest na stronie: www.zrzutka.pl

24 września odbędzie się Piknik służb mundurowych „Razem dla Macieja”. Wydarzenie zorganizowane zostanie przy jednostce OSP Jarocin (ul. Śródmiejska 32). Podczas imprezy zbierane będą fundusze na specjalistyczną rehabilitację dla Macieja Kaliszaka. Początek – godz. 14.00.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%