Zamknij

Winda w szkole już działa (ZDJĘCIA)

17:36, 03.02.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Gmina Kotlin

W Szkole Podstawowej w Kotlinie już działa winda. Ta, na zamontowanie której samorząd dostał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Z czekiem do Kotlina osobiście przyjechała Marlena Maląg. Wtedy prezes PFRON-u, dziś Minister Rodzinny, Pracy i Polityki Społecznej.  

 

Skończyło się noszenie dzieci po schodach. Układanie planu lekcji tak, by część uczniów miała zajęcia tylko na jednym piętrze. W Szkole Podstawowej w Kotlinie zamontowana została winda. Wykonawcą inwestycji była firma ST-INVEST Agnieszka Troińska z Wilkowyi. Urządzenie już działa. Zawozi – szczególnie niepełnosprawnych uczniów i ich opiekunów – na wszystkie kondygnacje budynku. Jest sporym ułatwieniem w codziennym funkcjonowaniu placówki.

Realizacja zadania pn.; „Dostosowanie ciągów komunikacyjnych do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez przebudowę istniejącej klatki schodowej o szyb dźwigu osobowego w Szkole Podstawowej w Kotlinie, przy ul. Konopnickiej 22” kosztowała 523.467,67 zł brutto. Środki własne gminy Kotlin to 401.449,82 zł brutto. 122 017,85 zł brutto to dofinansowanie, jakie samorząd otrzymał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Symboliczny czek Mirosławowi Paterczykowi, wójtowi Kotlina, osobiście wręczyła Marlena Maląg. W październiku jeszcze prezes PFRON-u, po listopadowych wyborach parlamentarnych, do dziś, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w rządzie Mateusza Morawieckiego.

[ZT]368[/ZT]

Tylko ejarocin.pl udało się porozmawiać z Marleną Maląg podczas jej wizyty w Kotlinie. 

[ZT]372[/ZT]

Zdjęcia windy w Szkole Podstawowej w Kotlinie zobaczcie w galerii pod artykułem!

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone