Zamknij

Za dwa lata pojedziemy nową drogą

15:41, 02.10.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Przemysław Maćkowiak

3 mln zł pozyskał Powiat Jarociński na przebudowę drogi Hilarów – Wola Książęca. Pieniądze pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Umowę na współfinansowanie inwestycji podpisano w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Zdjęcia z tego wydarzenia zobaczcie w galerii pod artykułem!

 

Przebudowa drogi Hilarów – Wola Książęca stała się faktem. Odcinek, który zostanie wykonany liczy ponad 2,8 km. Starostwo Powiatowe w Jarocinie na realizację zadania pozyskało 3 mln zł z samorządu województwa wielkopolskiego.

- Ta kwota jest bardzo duża i myślę, że ma znaczący wpływ na to, że ta drga w powiecie jarocińskim powstanie, bo pewnie jest ją łatwiej zrealizować niż wyłożyć całą kwotę z budżetu powiatu – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Przebudowa drogi Hilarów – Wola Książęca ma kosztować prawie 5,4 mln zł. Powiat chce ją sfinansować razem z gminami Jarocin i Kotlin. 3 mln zł z województwa to najwyższe dofinansowanie, o jakie samorząd mógł się starać w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- Cieszy nas przyznana kwota, bo chcemy tę inwestycję zrealizować. To jest ostatnia droga gruntowa na terenie naszego powiatu. Mieszkańcy mówią, że oczekują na tę drogę od 20 lat. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu samorządów gminnych ta droga zostanie zrealizowana. Gminy zaproponowały po 200 tys. zł, ale te kwoty są dla nas zbyt niskie. Zaproponowaliśmy finansowanie na poziomie 1/3 brakującej kwoty dla wszystkich gmin. Z prośbą o partycypację zwrócimy się jeszcze raz po przetargu – mówi Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego.

Do podpisania umowy między powiatem i województwem doszło w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Dokument parafowali Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego i Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. Podczas tej czynności towarzyszyli im także: Katarzyna Szymkowiak, wicestarosta powiatu jarocińskiego, Jacek Jędrzejak, skarbnik powiatu jarocińskiego oraz Jan Grzesiek, radny sejmiku województwa wielkopolskiego.

- Warto i należy wnioskować i aplikować o środki do samorządu województwa wielkopolskiego. Nieprawdą jest, że nie otrzymują samorządy tych pieniążków. Otrzymują i to bardzo dużo. Dzisiaj jest mi niezmiernie miło, mam ogromną satysfakcję, że samorząd powiatowy, radni, pani starosta, zechcieli aplikować po te środki finansowe. (…) Proszę o to, aby samorządy powiatu jarocińskiego brały przykład z działalności starostwa i o te środki występowały – mówi Jan Grzesiek.

Droga Hilarów – Wola Książęca ma zostać przebudowana do września 2021 roku.

Zdjęcia z podpisania umowy zobaczcie w galerii pod artykułem!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone