Zamknij

OSP w Żerkowie ma już 115-lat! (FOTO)

20:34, 10.09.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Gmina Żerków

Ochotnicza Straż Pożarna w Żerkowie obchodziła jubileusz 115-lecia powstania jednostki. Niesprzyjająca pogoda im w tym nie przeszkodziła. Zobaczcie sami, jak świętowali! Mamy zdjęcia z uroczystości. 

 

W asyście Orkiestry Dętej Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego, pocztów sztandarowych i wozów strażackich, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żerkowie, wraz z zaproszonymi gośćmi, wyruszyli spod jednostki do kościoła pw. Stanisława Biskupa. Podczas mszy św. poświęcono figurę Św. Floriana. Ta została ufundowana przez państwa Gregier z Żerkowa.

Dalsza część uroczystości odbyła się w amfiteatrze. Zasłużeni członkowie jednostki zostali odznaczeni orderami i wyróżnieniami. Michał Surma, burmistrz Żerkowa, składając życzenia, dziękował nie tylko strażakom, ale również ich rodzinom za wyrozumiałość i wparcie. Emil Podlewski, prezes OSP Żerków, podziękował wszystkim za życzenia i ciepłe słowa. Największe wyrazy wdzięczności skierował do druhów i druhen swojej jednostki. Za wzorową postawę i aktywne działanie na rzecz OSP Żerków. 

Wśród gości na uroczystości z okazji 115-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Żerkowie obecni byli m.in.: Michał Surma, burmistrz Miasta i Gminy Żerków, Bartłomiej Nowicki, sekretarz gminy, Wojciech Gałązka, przewodniczący Rady Miejskiej w Żerkowie wraz z radnymi, Lidia Czechak, starosta jarociński oraz radni powiatowi.

Zdjęcia z uroczystości 115-lecia powstania OSP Żerków obejrzyjcie w galerii pod artykułem!

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone