Zamknij

Dożynki Gminne w Jaraczewie (DUŻO ZDJĘĆ)

19:32, 24.08.2021 | N.P
Skomentuj foto.: Dariusz Strugała/Facebook
REKLAMA

Tegoroczne Dożynki Gminne w Jaraczewie przeszły już do historii. Tradycyjnie rozpoczęła je msza święta. Następnie zabawa przeniosła się na stadion miejski. Tam nie zabrakło obrzędów dożynkowych, muzyki i atrakcji dla dzieci. Znalazło się też miejsce na zbiórkę pieniędzy dla Stefanii Pawlak, szczepienia przeciwko COVID-19, Narodowy Spis Powszechny czy oddawanie krwi. Gwiazdą wieczoru była Eleni.

 

Eucharystia została odprawiona przez proboszcza jaraczewskiej parafii, księdza Jacka Stawika, w asyście księdza Adama Maćkowiaka z parafii w Cerekwicy oraz księdza Janusza Buduja z parafii w Rusku. Podczas mszy poświęcono chleb i wieńce dożynkowe przygotowane przez wszystkie sołectwa gminy Jaraczewo.

Część obrzędową Dożynek Gminnych Jaraczewo 2021 przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie. Obrzędy dożynkowe zaprezentował Zespół Tośtoki z Pięczkowa. Starostami dożynek byli Hanna Mikołajczak z Łobza oraz Dariusz Góralczyk z Łobzowca. Wieniec gminny upleciony został przez Barbarę Pieluchę z Wojciechowa. Na zakończenie części obrzędowej wysłuchano tradycyjnych przyśpiewek dożynkowych w wykonaniu Kapeli Jaraczewioki.

Część artystyczną tegorocznych Dożynek Gminnych wypełniły występy zespołów: Kapela Jaraczewioki, Grupa Muzyczna Złota Jesień, Grupa Fest, Kapela Biesiadna Żychlinioki, Grupa Cool Country Band, jedna z najlepszych grup polskiej muzyki country Colorado Band oraz Teatr Ognia Anthony Street. Wystąpiła też stand-uperka Sylwia Prętka-Galas. Punktem kulminacyjnym Dożynek Gminnych Jaraczewo 2021 był występ Eleni. Na długo przed rozpoczęciem koncertu trybuny oraz boisko stadionu miejskiego wypełnili szczelnie wielbiciele artystki. Piosenkarka zaprezentowała swoje największe hity. Nie zabrakło również jej najmowych kompozycji. Koncert w przepiękny sposób zwieńczył tegoroczne obchody Święta Plonów.

Podczas dożynek przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Na placu targowym mogli oni korzystać z dmuchanych zamków, kolejki. Były zabawy z animatorem, ale największą popularnością cieszyła się Piana Party. W trakcie Dożynek Gminnych wolontariusze z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” kwestowali na rzecz małej mieszkanki gminy Jaraczewo – Stefanii Pawlak. Swoją cegiełkę dołożyli również zaproszeni goście dożynkowi. Na rzecz Stefci przekazali 2.140 zł.

Udział w Dożynkach Gminnych w Jaraczewie był okazją do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Stanowisko do szczepień przygotowały pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Z punktu skorzystało prawie 50 osób.

- Bardzo dziękuję paniom (pielęgniarkom – przyp. red.), a także prezesowi szpitala panu Henrykowi Szymczakowi za przychylność i współpracę przy zapewnieniu takiej możliwości – mówi Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się trzecia edycja akcji Jaraczewiacy – KREWniacy. Do ambulansu, w którym można było oddać krew praktycznie przez całe cztery godziny stała kolejka oczekujących.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym dniu udali się do krwiobusa, a było to blisko 60 osób – podaje Dariusz Strugała

W niedzielę na stadionie w Jaraczewie można było także wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań. Mobilny punkt spisał w tym dniu 90 osób.

Zdjęcia z imprezy zobaczcie w galerii pod artykułem. 

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%