Zamknij

Pijany za kierownicą. Bez prawa jazdy

14:59, 14.07.2021 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

42-letni mężczyzna, spowodował kolizję. Uciekł z miejsca zdarzenia. Został złapany. Był pijany. Teraz grożą mu więzienie i wysokie kary finansowe.

 

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z ul. Sławoszewską w Kotlinie doszło do kolizji. W czasie, gdy kierująca Toyotą czekała na możliwość zjazdu w lewo, na tył jej pojazdu najechał Opel Astra. Kierowca Opla wycofał auto, ominął poszkodowaną i odjechał jedną z osiedlowych dróg.

- Na miejscu zdarzenia policjanci z jarocińskiej drogówki ustalili, że Oplem kierował 42-letni mieszkaniec gminy Kotlin. Kilkadziesiąt minut później mundurowi otrzymali informację, że kierowca takiego samochodu stworzył zagrożenie dla pieszych na jednej z ulic Kotlina. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Był on kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma w swoim organizmie blisko 3,5 promila alkoholu – informuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyźnie powinno zostać zatrzymane prawo jazdy. Nie było to możliwe, gdyż go nie posiada.

- Stracił je trzy lata temu. Również za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu zakaz kierowania pojazdami na okres minimum trzech lat oraz kara pozbawienia wolności do lat pięciu. 42-latek odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie samochodem pomimo braku uprawnień. Za swoje zachowanie, brak wyobraźni, odpowiedzialności i totalną bezmyślność poniesie też konsekwencje finansowe – dodaje st. asp. Agnieszka Zaworska.

Opisywane zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, około 17:30. Tym razem nikt nie ucierpiał. Od początku wakacji doszło już do 135 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%