Zamknij

Z trzema promilami za kółkiem

14:54, 14.02.2021 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

62-latniego mężczyznę czekają trzy lata podróżowania tylko z wykorzystaniem środków komunikacji publicznej, roweru, pieszo lub na fotelu pasażera. Oczywiście, o ile nie trafi na dwa lata do więzienia, gdzie zostanie mu tzw. spacerniak. Wszystko przez to, że wykazał się całkowitym brakiem odpowiedzialności i usiadł za kierownicą samochodu po spożyciu alkoholu.

 

62-letni mężczyzna w czwartkowy wieczór jechał Kią po drogach gminy Żerków. Pomimo, iż warunki na drogach wciąż są bardzo trudne i kierowcy z reguły jadą wolno, sposób w jaki przemieszczał się ten samochód zwrócił uwagę policjantów będących w pobliżu. 

- Slalom po całej szerokości drogi w Chrzanie został przez mundurowych szybko przerwany. Kię odholowano na parking, a kierowcę dowieziono do naszej jednostki. Wynik badania jego stanu trzeźwości to nieco ponad 3 promile alkoholu w organizmie – informuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

62-latek prawo jazdy stracił na trzy lata. A to nie koniec kary, jaka go spotka.

- Sąd z pewnością orzeknie nawiązkę nie niższą niż 5 tys. zł., a do tego może dorzucić dwa lata pobytu w miejscu, gdzie świat ogląda się zza krat. Mamy nadzieję, że najbliższe lata bez prawa jazdy skłonią tego mężczyznę do przemyślenia swojego zachowania i uruchomienia wyobraźni. Do pomyślenia nad tym, co mogło się wydarzyć w czasie tej podróży – dodaje st. asp. Agnieszka Zaworska.

[ALERT]1613311716928[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%