Zamknij

Mężczyźni wpadli, gdy poczuli się bezkarni

15:39, 28.12.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie
REKLAMA

24-latek z Książa Wlkp. i 22-latek z Nowego Miasta nad Wartą mogą trafić na 10 lat do więzienia. Za to, że przywłaszczyli sobie części koparki. Do zuchwałej kradzieży doszło na terenie lasu w Górze. Jarocińscy kryminalni złapali złodziei, gdy ci poczuli się bezkarni.

 

 Do kradzieży w lesie w Górze doszło na przełomie października i listopada.

- Jak wynikało z informacji przekazanej przez właściciela sprzętu, nieznani sprawcy wymontowali części z koparki. Skradli także paliwo i olej hydrauliczny. Straty, jakie poniósł właściciel w wyniku przestępstwa, oszacowano na blisko 6,5 tys. zł – informuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Współpraca jarocińskich kryminalnych z pokrzywdzonym przyniosła oczekiwane efekty. Złodziejami okazali się dwaj mężczyźni. Są mieszkańcami gmin Książ Wielkopolski i Nowe Miasto w wieku: 24 i 22 lata. Stróże prawa do drzwi ich mieszkań zapukali w momencie, gdy ci poczuli się bezkarni. Dwa dni przed Wigilią.

- Na podstawie zebranego materiału obu mężczyznom przedstawiono zarzuty kradzieży, 24-latek usłyszał także zarzut dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na okres nawet do 5 lat. W przypadku usiłowania włamania sąd sprawcę tego przestępstwa może skazać na 10 lat więzienia. Mężczyźni przyznali się do postawionego zarzutu kradzieży – mówi st. asp. Agnieszka Zaworska.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. To zostało przekazane właścicielowi sprzętu.

[ALERT]1609166489482[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%