Zamknij

Szansa na darmowe studia

14:01, 18.05.2020 | N.P
Skomentuj foto.: Powiat Jarociński
REKLAMA

Dwa bony edukacyjne na rzecz powiatu jarocińskiego przekazała Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu. Trafią one do absolwentów szkół ponadpodstawowych. Umożliwią im bezpłatne uzyskanie wyższego wykształcenia.

 

Starostwo Powiatowe w Jarocinie odwiedziła Magdalena Górska, założycielka Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu. Podczas spotkania z władzami samorządu na ręce Lidii Czechak, starosty powiatu jarocińskiego, przekazała dwa stypendia naukowe w postaci czeków. Każdy o wartości 15 tys. zł. Wybór dwóch uczniów, do których trafią bony leży w gestii władz samorządu.

- Starosta Lidia Czechak zdecydowała o przekazaniu czeków do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Dyrektorzy tych placówek zdecydują, którzy z najzdolniejszych absolwentów zostaną nagrodzeni – czytamy w informacji prasowej Starostwa Powiatowego w Jarocinie

15 tys. zł zapisane na każdym z przekazanych czekach to równowartość opłaty czesnego za trzyletnie studia licencjackie na wybranym kierunku w WSHiU w Poznaniu. Stypendium naukowe umożliwi więc bezpłatne uzyskanie wykształcenia przez dwóch mieszkańców powiatu jarocińskiego. Szczęśliwcy, którzy je otrzymają, będą mogli wybierać spośród takich kierunków studiów, jak: zarządzanie, bezpieczeństwo narodowe, ekonomia, finanse i rachunkowość, logistyka, turystyka i rekreacja, administracja, oraz dziennikarstwo.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz