Zamknij

Szkoły wygrały mobilne pracownie komputerowe

15:00, 01.10.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: Gmina Jarocin

Mobilne pracownie komputerowe były nagrodą w ogólnopolskim konkursie #OSEWyzwanie. Wzięło w nim udział 1.606 szkół z całego kraju. Przyznano 764 nagrody. Dwie szkołom z gminy Jarocin.

 

Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1.606 szkół z całej Polski. Najliczniej z województw: mazowieckiego i lubelskiego. Nagrodami w Konkursie #OSEWyzwanie były mobilne pracownie multimedialne. Dzięki nim szkoły mogą prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie – korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić, to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo, placówka mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród. Podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. W Wielkopolsce wyróżniono 77 placówek. W tym dwie z gminy Jarocin. Zespół Szkół w Wilkowyi i Szkoła Podstawowa nr 3 wygrały mobilne pracownie komputerowe z 16 laptopami.

Nagrody przyznane w konkursie #OSEWyzwanie będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone