Zamknij

Święto Plonów ponad podziałami

18:07, 04.08.2019 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

O tym, że stosunki na linii Powiat Jarociński - Gmina Jarocin od kilku lat są raczej szorstkie nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Poprzednia kadencja samorządu dała temu szczególny wyraz. Ta aktualnie trwająca wydaje się zmierzać ku dobremu. Najpierw gmina przekazała powiatowi 1.450.000,00 zł na ścieżkę rowerową Jarocin-Żerków. Teraz samorządy wspólnie organizują Gminno-Powiatowe Dożynki.

 

Dożynki Gminno-Powiatowe odbędą się 18 sierpnia w Radlinie. O 14:00 rozpocznie je msza św. dziękczynna odprawiona w kościele pw. Św. Walentego. Następnie goście przejdą na teren ośrodka „Tęcza”, gdzie odbędzie się część obrzędowa i artystyczna. Zaprezentują się w niej lokalne zespoły ludowe i biesiadne oraz dzieci z miejscowego przedszkola. Wystąpią: Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potarzycy oraz Zespół Pieśni i Tańca Szwajcaria Żerkowska. Gościnnie pojawi się też Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej TRAMBLANKA. Wizyta nie będzie przypadkowa. Od tego roku Opoczno jest miastem partnerskim Jarocina. W Radlinie zaśpiewa też Michalina Matuszak – wielokrotnie nagradzana młoda wokalistka Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie.

Na Gminno-Powiatowym Święcie Plonów nie zabraknie też atrakcji dla dzieci: animacji, dmuchanych zamków, a nawet „przepraw” łodzią po stawie. Nieco starsi też znajdą coś dla siebie. W klimat kabaretowy wprowadzi gości dożynkowych „Baba z Cielczy”. Imprezie towarzyszyć będą: wystawa sprzętu pożarniczego, degustacje smakołyków na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacje instytucji rolniczych oraz spółek komunalnych Gminy Jarocin. Ostatnim punktem programu stanie się zabawa taneczna z Grupą Fest. Ta wystartuje o 19:00.

Wybierzecie się 18 sierpnia do Radlina?

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone