Zamknij

W "czwórce" feeria barw i remontowy kurz (DUŻO ZDJĘĆ)

13:44, 23.07.2020 | N.P
Skomentuj foto.: ZS nr 4 w Jarocinie
REKLAMA

W Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie trwają wakacyjne remonty. Na boisku i korytarzach pojawiły się wszystkie kolory tęczy. Realizowane są też znacznie bardziej kosztowne i „brudne”, ale za to kluczowe prace.

 

Dzięki zaangażowaniu pracowników i nauczycieli placówki przygotowano strefy gier podwórkowych. Na szkolnym korytarzu powstała strefa gier dla klas I-III. Schody zostały udekorowane edukacyjnymi i motywacyjnymi naklejkami.

- Edukacyjne place zabaw są świetnym urozmaiceniem przestrzeni szkolno-przedszkolnej. Zapewniają dobrą zabawę każdemu, kto ma ochotę na aktywne spędzanie wolnego czasu i szuka sposobu na nudę, a docenia przy tym walory edukacyjne – mówi Iwona Tobolska, dyrektorka Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie.

Przygotowanie i wykonanie poszczególnych stref zabaw kosztowało szkołę ok. 4 tys. zł. Zadanie było w całości finansowane ze środków Rad Rodziców, które pozyskano w ramach Kiermaszu Świątecznego i Festynu Rodzinnego pt. „Mama, Tata, Ja”. W tej chwili trwają prace nad ścieżką sensoryczną dla dzieci w przedszkolu.

Zdjęcia z tworzenia stref gier i dekorowania szkolnych schodów znajdziecie w galerii pod artykułem. 

To nie koniec wakacyjnych prac w ZS nr 4 w Jarocinie. W Publicznym Przedszkolu nr 2 „Bajeczka” naprawiony zostanie dach. W ramach prac zaplanowano całkowitą wymianę dachu, obróbki blacharskie kominów i instalacji odgromowej. W Szkole Podstawowej nr 4 zaś rozpoczną się prace nad dostosowaniem budynku dydaktycznego do aktualnych przepisów ppoż. Modernizacja sieci wodociągowej zakłada m.in. wymianę i montaż nowych hydrantów oraz instalacji w podziemiu z rur PE na rury stalowe ocynkowane, a także montaż zaworu pierwszeństwa odcinającego wodę użytkową od wody ppoż. Remonty pochłoną 105 tys. zł.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz