Zamknij

Autochodzik robi furorę w szkołach. Czego i jak uczy dzieci? (ZDJĘCIA + WIDEO)

14.37, 22.09.2022 N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Gmina Jarocin dba o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców. Robi to razem z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie. W ostatnim czasie samorząd zakupił zestaw edukacyjny do nauki prawidłowego poruszania się po drogach. Jego pierwsza prezentacja odbyła się w przedszkolu w Mieszkowie. Sukcesywnie ze sprzętem zapoznają się pozostali najmłodsi uczniowie.

 

Według polskiego prawa po skończeniu siódmego roku życia dziecko może poruszać się po drogach bez opieki dorosłych. Bardzo ważne jest przygotowanie dzieci do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także nabycie przez nie umiejętności postępowania w sytuacji spotkania kierowcy/pieszego pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Dzięki zestawowi Autochodzik sfinansowanemu przez gminę Jarocin Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie ma możliwość przeprowadzenia zajęć kierowanych do dzieci przedszkolnych i szkolnych. Mają one okazję nauczyć się podstaw poruszania w ruchu drogowym, a wszystko to poprzez świetną zabawę. Wcielają się w role kierowcy, kierującego ruchem i pieszego. Dowiadują się, jakie zagrożenia związane są z poruszaniem się w przestrzeni publicznej, a także jak im zapobiegać i jak reagować w sytuacjach kryzysowych.

Na zakup Autochodzika Gmina Jarocin przeznaczyła 5.945 zł. Zestaw składa się z jezdni, czterech samochodzików, znaków drogowych i oświetlenia drogowego, a także materiałów dla prowadzących zajęcia. Po raz pierwszy zaprezentowany został w przedszkolu w Mieszkowie.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobaczcie w poniższej fotorelacji. 

[FOTORELACJA]930[/FOTORELACJA]

Autochodzik wraz z policjantami zawitał już także do innych szkół.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%