Zamknij

Muzyczny a niespodziewany prezent na 130-lecie Chóru im. Kazimierza Tomasza Barwickiego (ZDJĘCIA)

17.37, 30.08.2022 N.P
Skomentuj foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

Członkowie Chóru im. Kazimierza Tomasza Barwickiego obchodzili zacny jubileusz. 130-lecie istnienia Chóru. W trakcie uroczystości zorganizowanej w murach Pałacu Radolińskich uhonorowano zasłużonych działaczy.

 

Życzenia i gratulacje w imieniu samorządowców gminy Jarocin chórzystom złożył Bartosz Walczak, zastępca burmistrza Jarocina.

- W dniu tak pięknego jubileuszu chciałbym podziękować wszystkim członkom Chóru za wysiłek oraz ogromną pracę, jaką wkładają państwo w jego działalność. Dziękuję także, że Chór jest stale obecny w życiu kulturalnym i społecznym naszego miasta. Życzę całemu zespołowi kolejnych lat wypełnionych scenicznymi sukcesami, wielu powodów do radości i satysfakcji, dużo zdrowia i możliwości realizacji artystycznych planów. Prezent na was czeka. Studio nagrań stoi otworem, aby nagrać płytę z okazji 130-lecia istnienia Chóru – zwrócił się do członków Chóru Bartosz Walczak, wiceburmistrz Jarocina.

Życzenia odbiły się gromkimi brawami i słowami podziękowań od chórzystów.

W trakcie uroczystości Halina Florczyk, prezes Chóru im. K. T. Barwickiego, dziękowała wszystkim śpiewakom za ich wkład w rozwój zespołu.

- Chór to nie tylko występy i próby, to przede wszystkim wspólna pasja, która zawiązuje przyjaźnie na całe życie – podkreśliła prezeska.

Uroczystość uświetniła prawnuczka Kazimierza Tomasza Barwickiego – Barbara Barwicka. W jubileuszu uczestniczyli także chórzyści, którzy wcześniej przez lata tworzyli społeczność zespołu. Na czele z Emilią Zdrojową, która poprzednio pełniła funkcję prezesa i w Chórze śpiewała nieprzerwanie przez 64 lata. Listy gratulacyjne, statuetki, dyplomy i odznaczenia otrzymali wszyscy zasłużeni.

W trakcie jubileuszu nie mogło zabraknąć występu Chóru. Przed publicznością zgromadzoną w Pałacu Radolińskich wykonał on  wielogłosowe utwory ze swojego repertuaru.

Zdjęcia z uroczystości zobaczcie w poniższej fotorelacji. 

[FOTORELACJA]917[/FOTORELACJA]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%