JKS Jarota Jarocin vs. Warta Sieradz. Kto lepiej poradził sobie z grą w zimowej aurze? (WIDEO)

14:53, 09.02.2021 N.P Aktualizacja: 15:00, 09.02.2021
Skomentuj foto.: JKS Jarota Jarocin foto.: JKS Jarota Jarocin

Piłkarze Jaroty nie zwalniają tempa w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Piotra Garbarka pewnie pokonali wicelidera czwartej ligi grupy łódzkiej.

Spotkanie JKS-u Jaroty Jarocin z Wartą Sieradz rozgrywane było przy niskiej temperaturze. Od pierwszego gwizdka sędziego lepiej prezentowali się trzecioligowcy, ale brakowało im ostatniego podania. Na pierwszego gola w meczu trzeba było poczekać do 20. minuty. Patryk Rzepka dostrzegł w polu karnym Krzysztofa Bartoszaka, który umiejętnie się zastawił i precyzyjnym strzałem z okolicy 16. metra dał prowadzenie swojej drużynie. Warta szybko odpowiedziała po kontrataku. Do remisu doprowadził Wiktor Płaneta. Ten sam, który pięć lat temu grał w Jarocie. Kibice w żółto-niebieskich barwach obserwowali go przez pół roku.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Na murawie pojawiło się aż sześciu nowych zawodników, co w trakcie przygotowań nie może dziwić. W dalszym ciągu piłkarze Jaroty Jarocin szukali kolejnych trafień. Ta sztuka udała im się w końcówce pojedynku. W 80. minucie faulowany na 5. metrze był Jędrzej Ludwiczak, a rzut karny pewnie wykorzystał Kacper Szymankiewicz. Wynik piątego sparingu tej zimy ustalił Marcin Łażewski. Pomocnik otrzymał precyzyjne podanie wzdłuż bramki od Marcina Konopki i pewnym uderzeniem ulokował piłkę w bramce.

Najlepsze akcje meczu JKS Jarota Jarocin vs. Warta Sieradz zobaczcie na poniższym wideo.

[WIDEO]203[/WIDEO]

JKS Jarota Jarocin w sobotę podejmie u siebie LKS Gołuchów. Spotkanie rozpocznie się już o 10:00.

Jarota Jarocin – Warta Sieradz 3:1 (1:1)

1:0 – Krzysztof Bartoszak (20’)

1:1 – Wiktor Płaneta (30’)

2:1 – Kacper Szymankiewicz (80’)

3:1 – Marcin Łażewski (85’)

Jarota Jarocin: zawodnik testowany (70’ – Damian Walkowiak), Szymon Komendziński (46’ – Marcin Maćkowiak), Jędrzej Ludwiczak, Sebastian Golak, Piotr Stachowiak, Dawid Idzikowski, Szymon Piekarski (46’ – Kacper Szymankiewicz), zawodnik testowany (46’ – zawodnik testowany), Patryk Rzepka (46’ – Marcin Konopka), Mateusz Dunaj (46’ – Marcin Łażewski) – Krzysztof Bartoszak (46’ – Damian Pawlak).