Mieszkańcy gminy Jaraczewo informują o osobach, które odwiedzają domy i wypytują o piece oraz źródła ogrzewania. W związku z pojawiającymi się sygnałami Urząd Gminy Jaraczewo wydał oficjalny komunikat, w którym podkreśla, że obecnie nie prowadzi żadnych kontroli pieców ani źródeł ciepła.
Samorząd zaznacza, że w przypadku planowania jakichkolwiek kontroli mieszkańcy zostaną o tym wcześniej poinformowani. Informacja zostanie przekazana w formie pisemnej, a w piśmie zostanie wskazany termin przeprowadzenia kontroli.
Urząd przypomina również, że każda osoba wykonująca czynności kontrolne w imieniu gminy będzie posiadała stosowne upoważnienie oraz dokument potwierdzający tożsamość. Mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność i nie wpuszczać do swoich domów osób, które nie są w stanie wiarygodnie potwierdzić swojej tożsamości, celu wizyty oraz uprawnień do przeprowadzenia kontroli.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących osób podających się za kontrolerów, Urząd Gminy Jaraczewo apeluje o kontakt z magistratem. Jak podkreślają urzędnicy, ostrożność i czujność mieszkańców mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej lokalnej społeczności.

foto.: Gmina Jaraczewo
::addons{"type":"alert"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ejarocin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz