Zamknij

Trwają prace przy Centrum Aktywności Lokalnej

11:07, 19.05.2020 | N.P
Skomentuj
foto.: Gmina Jarocin
REKLAMA

W Łuszczanowie trwają prace związane z drugim etapem budowy centrum rekreacyjno-kulturalnego. To finalny etap projektu zagospodarowania przestrzeni przy Centrum Aktywności Lokalnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Prace mają się zakończyć w połowie lipca.

 

W drugim etapie prac zmodernizowany zostanie teren znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Centrum Aktywności Lokalnej.

- Wymieniona zostanie tam nawierzchnia i wyznaczone zostaną miejsca parkingowe. Modernizacji ulegną też schody wejściowe wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Wokół pojawią się nowe nasadzenia zieleni, a istniejąca zieleń zostanie uporządkowana - czytamy w informacji prasowej Gminy Jarocin.  

W kolejnej strefie powstanie scena z zadaszeniem, gdzie będą mogły odbywać się imprezy plenerowe.

- Istniejące ławki zostaną ustawione w taki sposób, aby siedzący mogli oglądać to, co dzieje się na scenie. Teren urozmaici zieleń - podają urzędnicy. 

Ostatnią, ale nie mniej ważną niż pozostałe, będzie strefa placu zabaw, do której zostaną przeniesione urządzenia zabawowe.

- Zostanie ona otoczona roślinnością i wyposażona w elementy małej architektury. Projekt zakłada również budowę nowego chodnika przy ul. Mostowej – na wysokości planowanej inwestycji – wraz z oświetleniem ulicznym - tłumaczy Urząd Miejski w Jarocinie.

Prace, o wartości blisko 500 tys. zł, wykona firma TECH-FEN Grzegorz Osiewała z Gostyczyna. Zgodnie z harmonogramem inwestycja ma zostać zakończona do 15 lipca. Przypomnijmy, że w ramach pierwszego etapu projektu, zrealizowanego w ubiegłym roku, powstała strefa sportowa z siłownią zewnętrzną, boiskiem do piłki nożnej i piłki plażowej oraz placem zabaw. Wykonanie tej części projektu kosztowało ponad 800 tys. zł.

Finalnie w Łuszczanowie powstanie centrum kulturalno-rekreacyjne. Będzie się składało z czterech stref: oficjalnej, organizacji imprez plenerowych, placu zabaw i sportowej. Inwestycja w zagospodarowanie przestrzeni przy miejscowym Centrum Aktywności Lokalnej i Ochotniczej Straży Pożarnej będzie kosztowała ponad 1,3 mln zł. Blisko 500 tys. zł na ten cel samorząd gminy pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.  

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz