Zamknij
REKLAMA

Milion dla Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Na zakup sprzętu (ZDJĘCIA)

12:22, 11.05.2022 | N.P
Skomentuj foto.: Natalia Pluta
REKLAMA

1 mln zł otrzymał Szpital Powiatowy w Jarocinie. Pieniądze zostaną wydane na zakup dwóch aparatów USG z przeznaczeniem na oddział dziecięcy i ginekologiczny oraz aparat do resuscytacji noworodków. Środki pochodzą z funduszu na realizację zadań związanych z walką z COVID-19.

 

W 2022 roku nastąpiła zmiana w zakresie finansowania realizacji inwestycji przez podmioty lecznicze. Umowy w 2021 roku były zawierane pomiędzy szpitalem a Ministerstwem Zdrowia. W roku bieżącym przydzielono wojewodom pulę środków finansowych na realizację zadań związanych z walką z COVID-19. Dla Wielkopolski w wysokości ponad 53 mln zł. Wojewoda podpisał już 25 umów na łączną kwotę 39,4 mln zł. Jedną z nich w Jarocinie. Na równy milion.

- Bardzo potrzebujemy tych pieniędzy, bo one będą (przeznaczone – przyp. red.) na aparaturę, a aparatura jest potrzebna w każdym szpitalu. Jeżeli nie ma on dobrego laboratorium, dobrej diagnostyki, leczenie nie jest tak efektywne. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli za te pieniądze kupić sprzęt, który będzie służył mieszkańcom powiatu jarocińskiego – mówi Henryk Szymczak, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

Co zostanie zakupione?

- Milion, który trafia do Szpitala Powiatowego w Jarocinie jest przeznaczony na aparaturę medyczną. Między innymi na USG, które jest tak wyczekiwane w tym szpitalu – tłumaczy Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Aparaty USG w szpitalu pojawią się dwa. Jeden na oddziale dziecięcym, drugi na oddziale ginekologicznym. Pieniędzy wystarczy też na aparat do resuscytacji noworodków.

- Cieszy nas dofinansowanie do sprzętu po czasie COVID-u, gdzie szpitale były na pierwszej linii frontu i troszczyły się o życie oraz zdrowie Polaków. (…) Nam zależy na tym, aby szpitale były dobrze doinwestowane, aby były to trafne inwestycje, które służą mieszkańcom danej małej ojczyzny. I zależy nam na tym, aby równomiernie i dynamicznie rozwijał się cały kraj, dlatego też nam jako parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości, dzięki wsparciu wojewody, zależy na tym, aby powiatowe szpitale były jak najlepiej dofinansowane, bo świadczone usługi będą na jaknajwyższym poziomie – dopowiada Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, również obecna w Jarocinie.

Minister i wojewodzie podczas spotkania w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie towarzyszył Tomasz Ławniczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz Henryka Szymczaka, prezesa lecznicy, obecny był także Włodzimierz Budzyński, kierownik medyczny szpitala. Nie zabrakło również władz powiatu jarocińskiego.

Zdjęcia z podpisania umowy zobaczcie w poniższej fotorelacji.

[FOTORELACJA]791[/FOTORELACJA]

Umowę na 1 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Jarocinie z funduszu na realizację zadań związanych z walką z COVID-19 podpisano w poniedziałek. Tego dnia minister, wojewoda oraz poseł odwiedzili jeszcze dwie inne lecznice w Wielkopolsce. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie na rozbudowę oddziału w Grębaninie otrzymał 5,5 mln zł. Natomiast Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim na rozbudowę oddziału izolacyjnego otrzymał ponad 4,6 mln zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%