Zamknij
źródło: Tikkurila

Jak dobrać kolor ścian do wnętrza? To łatwiejsze niż myślisz

24.03.2022

Jak dobrać kolor ścian do wnętrza? To łatwiejsze niż myślisz

Wybór koloru ścian do mieszkania to nie lada wyzwanie. Mając do dyspozycji wiele odcieni farb, czasem niezwykle trudno zdecydować, który z nich będzie najlepiej prezentować się w domowym wnętrzu. Samoprzylepne próbki kolorów wielokrotnego użytku, testery farb w niewielkich, poręcznych puszkach i mobilna aplikacja – to narzędzia marki Tikkurila, które mają pomóc w znalezieniu idealnego koloru do własnego M.

 

Spośród tysięcy dostępnych barw nie możesz wybrać tej najpiękniejszej? Z pomocą przychodzi Tikkurila Colour Master – mobilna aplikacja, która pozwala tworzyć własne wizualizacje w technologii rozszerzonej rzeczywistości i tym sposobem sprawdzić, jak wybrane tonacje wyglądają w konkretnych wnętrzach. Dzięki niej błyskawicznie i bez żadnych kosztów można przetestować wiele różnych odcieni i przekonać się, w otoczeniu których czujesz się najlepiej. Tikkurila Colour Master to również kreator palet, pozwalający tworzyć własne kolorystyczne kompozycje inspirowane życiem codziennym. Aplikacja odczytuje kolory uchwycone na zdjęciu i dopasowuje je do odcieni ze wzorników Tikkurila.

Rodzaj oświetlenia, kąt padania światła i jego natężenie potrafią całkowicie zmienić postrzeganie barw, wpływając na wygląd całego wnętrza. W efekcie ten sam odcień może zupełnie inaczej prezentować się na ścianie za dnia, a inaczej wieczorem, w świetle lampy. Dlatego przed zakupem litrów zabarwionej na wymarzony odcień farby, warto przetestować ją bezpośrednio na ścianie. Tikkurila ma na to dwa sposoby. Pierwszy to testery Tikkurila Optiva Matt 5 w poręcznych puszkach o pojemności 0,09 l, dostępne w pełnej gamie 13 tysięcy barw. Dzięki nim niewielkim kosztem można wykonać próby kolorystyczne na ścianie i zestawić interesujące nas odcienie, sprawdzając na żywo, jak zachowują się w danym świetle. Drugą opcją jest wykorzystanie samoprzylepnych folii pokrytych oryginalną farbą w wybranym kolorze. Takie próbki można wielokrotnie naklejać i łatwo odklejać bez pozostawienia śladów na ścianie i przetestować swobodnie kolor w kilku miejscach i przy różnym oświetleniu.


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz