Zamknij

Dobre wiadomości dla kierowców. Ile będzie trzeba zapłacić za litr benzyny?

13.32, 18.09.2022 Źródło: e-petrol.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Michał Osiecki
REKLAMA

Ostatni tydzień przyniósł korektę cen paliw w polskich rafineriach, a analitycy serwisu e-petrol widzą szansę na kolejne obniżki cen. Tankowanie w najbliższych tygodniach może nie być takie straszne. 

- W sprzedaży detalicznej zanotowaliśmy zmiany, będące konsekwencją niedawnych obniżek w hurcie. Cena autogazu od miesiąca systematycznie maleje - informują analitycy. 

W przypadku benzyny bezołowiowej 95 spadek średnio wyniesie 8 gr, a w przypadku samochodów z silnikami diesla 16 gr. W najbliższym tygodniu ceny mają jeszcze spadać.

Średnie prognozowane ceny paliw

Jak szacują analitycy, kierowcy na stacjach paliw w tygodniu od 19 do 25 września 2022 r. mogą spodziewać się spadków o kolejne kilka groszy. 

Najpopularniejsza benzyna 95 ma kosztować  6,25-6,39 zł/l, a benzyna Pb98 za 7,04-7,21 zł/l. Kierowcy tankujący diesla zapłacą 7,27-7,41 zł/l, a tankujący autogaz LPG 3,04-3,13 zł/l. 

- Rozpiętość cenowa dla tego paliwa (LPG - przyp. red.) jest znaczna i na niektórych stacjach jest ono oferowane w sprzedaży poniżej 3 zł za litr - dodają. 

Ropa Brent tanieje

- W piątkowe przedpołudnie baryłkę ropy Brent na giełdzie w Londynie można było kupić za mniej niż 91 dolarów - wskazują eksperci e-petrol. 

(Źródło: e-petrol.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%