Zamknij

Mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego sprawcą alarmów bombowych w trzech szpitalach

20:30, 25.03.2020 | Rzecz Krotoszyńska
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj do szpitali w Kaliszu, Ostrowie i Miliczu trafiły informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych. Policja zatrzymała krotoszynianina, który jest autorem tych fałszywych doniesień.

 

Cała sprawa jest bardzo poważna. Zwłaszcza, że w kraju panuje niezwykle ciężka sytuacja epidemiologiczna. O tym jak ważne jest funkcjonowanie placówek medycznych bez zakłóceń nikomu nie trzeba tłumaczyć. W Kaliszu w tzw. okrąglaku bomba miała wybuchnąć o godz. 14:00. Kaliski szpital w komunikacie podał, że o zagrożeniu poinformował policję. Ta z psami tropiącymi przeszukała budynek. Nie znaleziono żadnego ładunku.

- W stanie epidemii, w sytuacji, gdy w szpitalu odbywa się kwarantanna jednego z oddziałów to dodatkowe narażenie zdrowia i życia pacjentów, personelu medycznego oraz policjantów – czytamy w informacji  kaliskiego szpitala.

Informacja o rzekomej bombie trafiła do szpitala w Ostrowie oraz do szpitala w Miliczu. Pod Milickim Centrum Medycznym stacjonowało sześć wozów straży pożarnej  i radiowzoy policji. Szaleniec napisał do internetowej telewizji w Miliczu, że bomba wybuchnie o godz. 18:00.

- Na szczęście uniknęliśmy ewakuacji chorych. To byłoby śmiertelnie niebezpieczne dla kilkudziesięciu pacjentów, niezwykle  trudne dla reszty – napisał na swoim Facebooku Piotr Lech, burmistrz Milicza.

(Rzecz Krotoszyńska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone