Zamknij

Ratownicy w specjalnych kombinezonach wezwani do fałszywego alarmu (ZDJĘCIA)

14:18, 25.03.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: KPP w Jarocinie

Akcja #niekłammedyka nie zadziałała w gminie Jarocin. Ale tym razem wiedza o koronawirusie została nadużyta nie zatajona. Przez to strażacy stracili kilka kombinezonów ochronnych, których używają wyjeżdżając do osób potencjalnie zarażonych koronawirusem. Doprowadziły do tego dwie kompletnie pijane kobiety, które postanowiły sobie zażartować z służb ratunkowych.

 

Trzy wozy strażackie, radiowóz i karetka pogotowia zostały wezwane na ul. Jagiełka w Witaszycach. Zgłoszenie – podejrzenie koronawirusa.

- Pijana kobieta dzwoni na 112, bo koleżanka nie oddycha, bo wróciła w ubiegłym tygodniu z Niemiec, bo… Po przyjeździe służb, agresja w stosunku do strażaków, którzy wchodzą w specjalistycznych, ochronnych kombinezonach. Krótka rozmowa i okazuje się, że koleżanka w Niemczech była, ale rok temu. Że nie straciła przytomności tylko też jest kompletnie pijana, że zgłaszającą boli ręka, ale w sumie to do szpitala nie pojedzie, bo …… został jeszcze alkohol – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Interwencja zakończyła się mandatem za nieuzasadnione wezwanie służb ratunkowych. Wyniósł on 500 zł. Straży pozbyli się kilku kombinezonów, które mogłyby ich uchronić przed prawdziwym zakażeniem koronawirusem. Nie mówiąc już o tym, że w czasie, gdy strażacy, policjanci i ratownicy medyczni zajmowali się kompletnie pijanymi kobietami, ktoś mógł naprawdę potrzebować ich pomocy.  

W galerii pod artykułem zobaczcie zdjęcia z interwencji w Witaszycach.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

elaela

1 0

Jestem przerażona w tak trudnej sytuacji jakiej się znajdujemy jak można narażać tylu ludzi co jeszcze musi się stać żeby ludziom nie przychodziły takie pomysły do głowy jestem zdziwiona tak niskim mandatem 500,.zł to jeszcze zostało na alkohol za taką akcję 5000,00 innym nie zechce się żartować Pozdrawiam służbę zdrowia, policje straż❤️ 10:51, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone