Zamknij

Gmina Żerków pomaga. I to nie tylko seniorom

18:54, 24.03.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

Rząd dziś wprowadził kolejne obostrzenia. Dotyczą zakazu wychodzenia z domu. W związku z tym gmina Żerków przychodzi z pomocą swoim mieszkańcom. Tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Osobom starszym, samotnym czy niepełnosprawnym.

 

Pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy czy załatwienie spraw urzędowych - to swoim mieszkańcom, którzy sami nie mogą tego zrobić, oferuje gmina Żerków. Burmistrz Michał Surma apeluje przede wszystkim do seniorów, aby pozostali w domach. Dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa.

- Apeluję również do wszystkich mieszkańców abyśmy w tym trudnym czasie nie zapominali o osobach samotnych i niepełnosprawnych potrzebujących pomocy w codziennych czynnościach. Jeżeli Państwo znają takie osoby lub sami potrzebują pomocy prosimy o zgłoszenia. Dziękuję Państwu za wyrozumiałość oraz proszę o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku – pisze Michał Surma w gminnych mediach społecznościowych.

Zgłoszenia seniorów, osób starszych i niepełnosprawnych przyjmowane są: w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żerkowie pod nr tel.: 62 740 20 14, w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków pod nr tel.: 62 740 30 24 oraz u sołtysów poszczególnych miejscowości.

Dodatkowo, władze gminy informują, że wszystkie place zabaw, Otwarte Strefy Aktywności oraz siłownie zewnętrzne na terenie gminy Żerków zostały zamknięte do odwołania.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone