Zamknij

Nowe ograniczenia dotyczące swobodnego poruszania się i zgromadzeń. Wszystko po to, aby wygrać z koronawirusem (ZDJĘCIA)

16:05, 24.03.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski wystąpili dziś na konferencji prasowej. Poinformowali o nowych obostrzeniach wprowadzonych w naszym kraju. By jeszcze lepiej walczyć z koronawirusem. Wprowadzone dziś zmiany mają obowiązywać do 11 kwietnia włącznie.

 

Mateusz Morawiecki poinformował po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego o konieczności wprowadzenia w Polsce kolejnych obostrzeń w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

- Widzimy wyraźnie, że jest to niezbędne, żeby zapanować nad rozprzestrzenianiem się i nie dopuścić do sytuacji, jakie widzimy na co dzień w Hiszpanii czy Francji. Ten efekt, który dziś mamy, pewnego mniejszego przyrostu, niż jeszcze się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. To, że podjęliśmy działania szybciej przed innymi (...), to nie może być dla nas powód, żeby zasypiać gruszki w popiele, żeby być uspokojonymi. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia – informował premier.

Listę nowych ograniczeń podał Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Wśród nich znalazły się przede wszystkim te dotyczące swobodnego przemieszczania się. Poza dojazdem do pracy, wolontariatem i sprawami niezbędnymi dla codziennego życia – można zrobić zakupy spożywcze, czy wyjść z psem. Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin. W środkach komunikacji miejskiej musi się znajdować dwa razy mniej pasażerów niż miejsc siedzących. Wprowadzono też całkowity zakaz zgromadzeń. Chyba, że z najbliższymi. Za łamanie tego zakazu grozi mandat, a nawet 5 tys. zł grzywny. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż pięć osób, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji. Pozostałe ograniczenia nadal obowiązują.

Szczegółowe informacje na temat wprowadzonych dzisiaj ograniczeń znajdziecie tutaj.

Zobaczcie też zdjęcia w galerii pod artykułem

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone