Zamknij

Chińscy naukowcy twierdzą, że grupa krwi ma wpływ na ryzyko zarażenia koronawirusem

15:47, 23.03.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto: PAP

Osoby z różną grupą krwi zupełnie inaczej przechodzą infekcję SARS-CoV-2. Uważają tak chińscy naukowcy, którzy przebadali ponad 2.000 osób zarażonych koronawirusem. Te wyniki badań są wstępne. Wskazują na korelację między grupą krwi a ryzykiem zarażenia.

 

2173 pacjentów chorych na CoVID-19 z kilku szpitali w chińskim Wuhan i Shenzen przebadali chińscy naukowcy. Na podstawie ich wyników wyciągają wnioski. Najwięcej w poszczególnych grupach znajdowało się osób z grupą krwi A, nieco mniej było z AB, znacznie mniej z B i niewiele z grupą 0.

Pokazuje to, że osoby z grupą A mają największe ryzyko zainfekowania koronawirusem SARS-CoV-2 oraz najciężej przechodzą chorobę. Tymczasem największą odporność, najmniejsze ryzyko infekcji i najłatwiej przechodzą chorobę osoby z grupą 0. Naukowcy wskazują tutaj, że nie powinno się wszystkich pacjentów traktować tak samo w kwestii różnych grup krwi. Aby efekty leczenia były jak najbardziej efektywne, potrzeba stosować inne terapie dla każdego z pacjentów.

Mniejsze znaczenie w tym, czy dana osoba zachoruje mają wiek i płeć. Publikację naukową autorstwa chińczyków zamieszczono w branżowym serwisie medRxiv.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone