Zamknij

Policja: "Nasi mieszkańcy (...) stosują się do wytycznych. Dziękujemy" (ZDJĘCIA)

15:07, 19.03.2020 | N.P
REKLAMA
Skomentuj
foto.: KPP w Jarocinie

Policjanci nie mogą zostać w domu. Są na służbie. Także ci jarocińscy. Kontrolują ulice miasta i powiatu. Sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej. Jak funkcjonują lokale gastronomiczne.

 

Aktualnie kwarantanną na terenie powiatu jarocińskiego objęte są 72 osoby. Okazuje się, że wszystkie są zdyscyplinowane.

- Cieszy nas bardzo fakt, że wszyscy nasi mieszkańcy objęci tym obowiązkiem (…) stosują się do wytycznych. Dziękujemy. To świadczy o dojrzałości i poważnym podejściu do sytuacji – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie.

Również lokale gastronomiczne działają zgodnie z prawem. Policjanci nie stwierdzili nieprawidłowości.

- Podczas służby kontrolujemy też miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne by sprawdzić czy nie potrzebują pomocy. No i oczywiście zawsze chętnie zamienimy kilka słów z naszymi mieszkańcami - zwłaszcza seniorami, by upewnić się, czy nie potrzebują jakiejś pomocy. Mówimy też o zagrożeniu i przypominamy, że ten czas najlepiej spędzać na własnej posesji, w domu, mieszkaniu a wyjścia ograniczyć do niezbędnego minimum – dodaje KPP Jarocin.

Na ulicach także spokojnie. Policjanci przypominają, że najlepiej będzie, gdy to jeden członek rodziny będzie robił niezbędne zakupy. Na spacer z psem najlepiej wybrać miejsce jak najmniej zaludnione.

Zdjęcia tego, jak pracują jarocińscy policjanci zobaczcie w galerii pod artykułem.

[ALERT]1584658228406[/ALERT]

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ejarocin.pl | Prawa zastrzeżone