Zamknij

Nie kupisz biletu autobusowego u kierowcy JLA. Czy jedziesz za darmo? (AKTUALIZACJA)

13:47, 16.03.2020 | N.P
Skomentuj
foto.: czytelnik ejarocin.pl
REKLAMA

Czy po Jarocinie, w związku z koronawirusem, funkcjonują darmowe autobusy? Jeden z czytelników portalu ejarocin.pl poinformował nas, że kierowcy autobusów JLA nie sprzedają biletów, a pasażerowie jeżdżą za darmo. Mamy wypowiedź prezesa JLA.

 

Maciej Zegar przyznaje, że w pojazdach Jarocińskich Linii Autobusowych wprowadzono dodatkowe środki ostrożności.

- Aby ograniczyć kontakt kierowców z klientami zaprzestaliśmy sprzedaży biletów w autobusach – potwierdza Maciej Zegar, prezes JLA.

Niemożność kupienia biletu autobusowego u kierowcy nie jest równoznaczna z darmowym przejazdem.

- Bilety okresowe zachowują swoją ważność. Bilety jednorazowe można zakupić w sklepach na terenie miasta i gminy lub w kasie znajdującej się w siedziby spółki, przy ul. Zacisznej w Jarocinie – informuje Maciej Zegar.

Na specjalnej konferencji prasowej dotyczącej sytuacji w gminie Jarocin, wywołanej obawą przed koronawirusem, Adam Pawlicki, burmistrz miasta, poinformował, że kursują wyłącznie poranne i południowe autobusy JLA. Tak, aby mieszkańcy, którzy muszą chodzić do pracy, mogli do niej pojechać i z niej wrócić. Dokładny rozkład jazdy JLA na ten szczególny czas mamy dostać w ciągu godziny. Informacja będzie więc aktualizowana.  

 

(AKTUALIZACJA, 15:42)

W związku ze stanem epidemicznym wprowadzonym na terenie Polski od jutra tj. 17 marca ograniczone zostanie kursowanie autobusów. Będą uruchomione tylko kursy poranne i popołudniowe. Tak aby zapewnić mieszkańcom dojazd z domu do pracy oraz z pracy do domu. Pozostałe kursy oraz połączenia weekednowe zostaną zawieszone do odwołania.

Szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się w galerii pod artykułem.

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz