Zamknij

Przyłbice odchodzą do lamusa. Wraz z nimi kilka innych rzeczy, którymi dotychczas można było zasłaniać usta i nos w przestrzeni publicznej

17:26, 24.02.2021 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Zmieniają się zasady dotyczące zakrywania ust i nosa. Pojawia się obowiązek używania wyłącznie maseczek do tego celu. Koniec z przyłbicami, szalikami, kominami, chustami i bandanami w tej roli. Nowe przepisy zaczną obowiązywać na dniach. 

 

- Zakazujemy używania w sferach publicznych noszenia na twarzy szalików, kominów, bandan, chust i przyłbic; dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek, a rekomendowane maseczki chirurgiczne - przekazał w środę Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia.

Konsultant krajowy w zakresie epidemiologii prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz dodała, że te maseczki, "które są w tej chwili dostępne - tak zwane jednorazowe - też są maseczkami, które można używać". Zaznaczyła, że kluczowe jest to, by mieć maseczkę, która prawidłowo zasłania twarz.

- Trzymajmy się tego, ponieważ to jest gwarancja tego, że ta maseczka działa w sposób prawidłowy - powiedziała Iwona Paradowska-Stankiewicz.

Obowiązek używania maseczek do zakrywania ust i nosa zacznie obowiązywać od soboty, 27 lutego. Wtedy też do lamusa odejdą wszelkiego rodzaju przyłbice, szaliki, kominy, chusty i bandany dotychczas wykorzystywane w tej roli. 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%