Zamknij

Poznański lekarz przebadał się po szczepieniu na COVID-19. Co się okazało?

18:46, 02.02.2021 | N.P
Skomentuj
REKLAMA

1.231.716 szczepień przeciwko COVID-19 wykonano w Polsce. Pierwszą dawkę przyjęło 998.587 osób. Wśród zaszczepionych znalazł się Krzysztof Pawlak, lekarz z Poznania. Po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 przebadał się. Swoimi wynikami podzielił się w internecie. Co z nich wynika?

 

Po tym jak przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, Krzysztof Pawlak wykonał badania. Sprawdził, ile przeciwciał Sars-CoV-2 znajduje się w jego organizmie. Wynikiem podzielił się w mediach społecznościowych.

- Postanowiłem zbadać poziom przeciwciał IgG antySARS-CoV2 trzy tygodnie po 1 dawce szczepienia. No i zbadałem. Zaznaczę tylko, że wynik dodatni to miano 50, a i tak wielu ozdrowieńców nie osiąga tego poziomu. Przy poziomach 200-300 mówiliśmy, że to dużo - napisał Krzysztof Pawlak na Twitterze.

Ze zdjęcia zamieszczonego w poście poznańskiego lekarza wynika, że ma on obecnie w organizmie przeciwciała Sars-CoV-2 na poziomie 4.692,4 AU/ml. Dla porównania – w komentarzu – Krzysztof Pawlak zamieścił też wyniki innego badania. Tego, które wykonał – jak sam pisze – przed szczepieniem. Tam wyraźnie widać, że gdy nie otrzymał szczepionki przeciwciał Sars-CoV-2 miał mniej niż 3,8 AU/ml przeciwciał Sars-CoV-2 w organizmie.

Tym samym, upubliczniając wyniki badań, Krzysztof Pawlak pokazał, że jego organizm zareagował prawidłowo na otrzymaną szczepionkę. Wyprodukował przeciwciała, które lekarzowi zapewniają odporność na koronawirusa. Podana mu dawka leku więc spełnia swoje zadanie. 

 

Badanie wykonanie przez Krzysztofa Pawlaka po zaszczepieniu się pierwszą dawką szczepionki przeciwko Sars-CoV-2:

foto.: Twitter Krzysztof Pawlak

Badanie wykonanie przez Krzysztofa Pawlaka przed zaszczepieniem się przeciwko COVID-19:

foto.: Twitter Krzysztof Pawlak

(N.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%