Zamknij

Harcerze zbiorą wodę i przekażą ją szpitalowi. Każdy może się przyłączyć (ZDJĘCIA)

15:45, 20.11.2020 | N.P
Skomentuj foto.: ZSP nr 1 w Jarocinie
REKLAMA

1.184 mieszkańców powiatu jarocińskiego choruje na COVID-19. Część z nich jest hospitalizowana. Także w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie. Lecznica apeluje o przekazywanie wody butelkowanej na potrzeby tych pacjentów. Do lecznicy przywożą ją strażacy, reprezentanci sołectw, szkół czy prywatne firmy. Ale to za mało. Do akcji włączają się jarocińscy harcerze. Organizują zbiórkę, dzięki której każdy będzie mógł pomóc.

 

Oddział dla chorych na COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie działa od dwóch tygodni.

[ZT]1430[/ZT]

Jeszcze przed jego uruchomieniem szpital wystosował niecodzienną prośbę do mieszkańców powiatu. Wśród rzeczy, które spółka aktualnie potrzebuje znalazła się… „woda dla pacjentów, najlepiej butelki 0,5 l”. Czy to znaczy, że sytuacja finansowa jarocińskiej lecznicy jest aż tak zła, że nie stać jej na zakup wody?

– Nie ukrywam, że (prośba o wodę – przyp. red.) to była moja inicjatywa. Ma to związek z tym, że pracuję w szpitalu w ramach nadzoru właścicielskiego. (…) Dostaliśmy wytyczne, aby kadra pielęgniarska i biały personel wchodził jak najmniej do osób z koronawirusem. Jednocześnie te osoby powinny być cały czas nawadniane. Uznałam, że dobrze by było, gdyby do pokoi, w których leżą ci pacjenci, wstawić zgrzewki półlitrowej wody, żeby pielęgniarka nie musiała co chwilę chodzić i z dużego baniaka nalewać do kubków. Te osoby nie mogą wychodzić z tych pokoi, nie mają możliwości nalania sami sobie wody – mówi Lidia Czechak.

Starosta tłumaczy, że podejmując tę decyzję wzorowała się na szpitalach w Środzie Wlkp. czy Słupcy, które także wystosowały taki apel do swoich mieszkańców. W Jarocinie odniósł on skutek. Do lecznicy wodę butelkowaną przywożą strażacy, reprezentanci sołectw, szkół czy prywatne firmy. Ale to za mało. Wody cały czas potrzeba. Dlatego w akcję jej zbierania włączają się harcerze z hufca ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego. Można im pomóc w prosty sposób. 

- Nasza ekipa do zadań specjalnych będzie czekać na was przy parkingu koło dworca PKS (ul. Moniuszki w Jarocinie) w godzinach 10:00-12:00. Szpitalowi najbardziej potrzeba butelek z wodą posiadających tzw. dziubek, jednak każda butelka zostanie przez nas przejęta z ogromnym uśmiechem (choć schowanym pod maseczką). Każda wasza pomoc jest niezwykle istotna – harcerze informują mieszkańców.

Akcja odbędzie się już jutro, w sobotę 21 listopada.

W galerii pod artykułem zobaczcie zdjęcia z przeprowadzonych już zbiórek wody.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz